Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9183, Exekuce, insolvence a prominutí dluhů

Exekuce, insolvence a prominutí dluhů, Exekuce a insolvence

Dobrý den, Moneta Money Bank mi několik let za účast IES vyhrožovala exekucemi, že jim údajně dlužím na úvěrových smlouvách. Neustálými telefonáty jsem musela platit z platu 13 000 Kč měsíčně několik měsíců částku 8 000 Kč. Jejich tvrzení se mi nezdálo, tak jsem toto dala prověřit na Finančního arbitra. Najednou mně zavolali z Moneta Money Bank, během minuty byl najednou dluh o skoro třicet tisíc nižší. Díky nim jsem nakonec skončila v insolvenci a přišla jsem během minuty o veškerý majetek. Tato banka byla se zbývající částkou řádně přihlášená. Jediná tato banka se do insolvenčního řízení nepřihlášila. V roce 2019 mi Ombudsman Monety Bank napsal, že jim nic nedlužím. Chci tuto zbývající částku uhradit, jelikož této bance již nedůvěřuji, a samosoudce Krajského soudu, mi moji žádost, aby dluh u Moneta Bank uhradil v rámci probíhajícího insolvenčního řízení zamítl. To se musím opravdu zase soudit? Ale ke kterému soudu mám podat žádost, když jsem jednu žádost podávala k Městskému soudu Praha a bylo to vráceno k Insolvenčnímu soudu u Krajského soudu Praha, kde mi veškeré mé námitky jediný samosoudce okamžitě zamítl. Děkuji.

Dobrý den,

příliš Vašemu dotazu nerozumím - dluh Vám byl prominut a banka potvrdila, že u ní žádné závazky nemáte, a Vy se chcete soudit o možnost prominuté dluhy doplatit? Je to velmi nestandardní situace, ale peníze věřiteli proti jeho vůli nevnutíte (ani soudní cestou).