Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #12679, Exekutor zablokoval účet manželce

Exekutor zablokoval účet manželce, Běžný účet

27.1.2021 Běžný účet

Dobrý den, mám dotaz, byl na mne uvalen exekuční příkaz, s paní před uzavřením manželství jsme udělali notářský zápis o rozdělení SJM (tedy nikdy nevzniklo). Paní má účet vedený na své jméno, bez toho že bych měl k němu dispoziční právo. V souvislostí s mojí exekucí ji ale obstavili i její účet, protože mi tam teď začala chodit moje výplata. Pokud si paní založí nový účet, kam by ji chodila jen jeji mateřská a její výplata z přivýdělku, tak ho můžou také zablokovat? Nebo je možné tomuto předejít doložením tohoto notářského zápisu bance?

Dobrý den,

exekutor může blokovat i cizí účet, na kterém se nacházejí peníze dlužníka. Doporučuji tak nezasílat vaši výplatu na účet manželky. Pokud by exekutor blokoval i nově založený účet manželky (kam si již nebudete posílat výplatu), doložte notářský zápis o rozdělení SJM.