Jak získat peníze zablokované exekucí na účtu Era? Přišel jsem o dům a hledám jinou možnost.

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné nějakým způsobem dostat peníze (invalidní důchod) z účtu Era, které jsou blokované exekucí. Přišel jsem o dům a sháním něco jiného. Z invalidního důchodu mi již strhávají vše co se dá. Doporučili mi, abych si založil účet a tam mi budou posílat důchod. Jenže mi na účet sáhli exekutoři a já nemám za co žít. Jsem na konci svých sil. Prosím o pomoc.

Dobrý den,

z peněz na účtu máte při exekuci nárok na vyplacení dvojnásobku životního minima (6820 Kč pro jednotlivce v samostatné domácnosti). Zbytek bude použit na snížení Vašeho dluhu. Invalidní důchod může být podobně jako mzda či jiný příjem předmětem exekuce. Exekutor Vám však vždy musí ponechat tzv. nezabavitelné minimum (např. pro čistý příjem 10 000 Kč bez přednostních pohledávek či nezabavitelné minimum 8 742 Kč).