Existuje mezibankovní registr pro hypotéky? Můj poradce mě chce nasměrovat na meziúvěr ze stavebního spoření, ale je to pro mě opravdu výhodné?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chci požádat o hypotéku, ale můj hypoteční poradce mi sdělil, že nejspíš neprojdu přes, interní bankovní registr skrze historii za poslední dva roky. Před rokem jsem doplatil exekuce za prohřešky starší 6 let. Nikde jsem si od té doby nic nepůjčil. V záři 2020 jsem si nechal udělat výpisy z BRKI, NRKI, SOLUS, CEE, všude bez záznamu, naprosto čisté. Na základě toho jsem začal přemýšlet o hypotéce. Příjem mám 35 tis, smlouva na neurčito. Rád bych se zeptal, jestli vůbec existuje nějaký mezibankovní registr, protože mi přijde, že můj poradce, který je zástupcem jedné stavební spořitelny, mě chce nasměrovat na meziúvěr ze stavebního spoření, který pro mě není až tak výhodný. Děkuji

Dobrý den,

banky dlužníkům v exekuci obvykle nepůjčují ještě dalších 3-5 let od momentu doplacení exekuce. Velmi pravděpodobně tak nezískáte nejen hypotéku, ale ani úvěr ze stavebního spoření či půjčku. Některé banky bonitnějším dlužníkům s prohřešky peníze půjčit mohou, ovšem výměnou za výrazně vyšší úrok.