Jak se zbavit exekucí a zvolit insolvenci? Poradíme vám, jak se vyhnout ztrátě tisíců měsíčně a získat finanční svobodu

Dobrý den, mám dvě věci v exekucí, to první je, že jsem 3 roky neplatila T-Mobilu paušál přes 3 000 korun měsíčně, i s úroky to bude možná 300 000 Kč. Ten druhý je jen přes 3 000 Kč. Chtěla bych jít do insolvence. Je lepší přijít o pár tisíc měsíčně než exekuce kde by mě nechali přes 3 000 Kč. Splňuji insolvenci. Co byste mně poradili? A na koho se obratit co se týká insolvence? Ještě to první kde dlužím hodně neprošlo soudem, ale už mě zabrali celou výplatu krom 4 000 Kč. Jde to sebrat peníze, i když to nebylo řešené soudem? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je-li splácení dluhu 303 000 Kč nad Vaše síly, pak je insolvence řešením a šancí na nový začátek. Nicméně berte na vědomí, že nezabavitelné minimum je v insolvenci ještě nižší než v exekuci s nepřednostními pohledávkami (bude Vám zůstávat méně než nyní - v obou případech by Vám ale např. i z minimální mzdy mělo zůstávat min. 8 000 Kč). Návrh na oddlužení Vám za úplatu sepíše např. advokát, notář či jiná povolaná osoba. Více info v našem článku Insolvence a osobní bankrot. Pokud jste T-Mobilu podepsala přímou vykonavatelnost/uznání dluhu, pak věřitel nemusí podstupovat nalézací soudní řízení.