Banky.cz Články Osobní a rodinné finance Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

13.1.2019, Osobní a rodinné finance

Máte dluhy a nestíháte splácet? Řešením může být osobní bankrot. Kdy má smysl žádat o insolvenci? Kolik stojí sepsání návrhu na oddlužení? Kolik Vám musí ponechat z výplaty? A jak je to s ochranou před exekutorem?

Co je to insolvence?

Insolvence je soudní řízení řešící bezvýchodnou situaci předluženého, který není schopen dostát svým závazkům. Pravidla hry stanovuje Insolvenční zákon č. 182/2006 Sb. Zatímco u firem se předlužení řeší jejich reorganizací či likvidací, u fyzických osob připadá v úvahu pouze oddlužení (tzv. osobní bankrot).

Oddlužení (osobní bankrot)

Předlužení řešené osobním bankrotem může mít dvě formy:

 • Splátkový kalendář: odevzdávání všech příjmů mimo nezabavitelného minima během následujících 5 let
 • Zpeněžení majetku: prodej majetku dlužníka (nejčastěji dražbou)

Cílem oddlužení je v maximální možné míře uspokojit věřitele a zároveň dát dlužníkovi šanci na nový začátek. Splatí-li dlužník v rámci pětiletého osobního bankrotu aspoň 30% dluhů, je mu zbytek prominut.

Výhody osobního bankrotu pro dlužníka, věřitele i stát

Na rozdíl od exekuce je v osobním bankrotu dlužník motivován lépe splácet, neboť i v případě velmi vysokých dluhů je šance na nový začátek a prominutí nesplacených závazků. Věřitelé mají možnost získat aspoň část z mnohdy jinak nedobytných pohledávek. Pro stát zaručuje řízený osobní bankrot návrat občana zpátky do fungující společnosti. Dlužník často opouští šedou ekonomiku a nastupuje do regulérního zaměstnání na pracovní smlouvu. Roste inkaso daně (odvodů) a klesá počet klientů závislých na sociálních dávkách.

Kdy má smysl žádat o insolvenci?

uver.jpg

Insolvence se vyplatí pouze v případě, kdy:

 • Nestíháte splácet své závazky
 • Jste schopni během následujících 5 let splatit min. 30% dluhů
 • Nejedná se o banální částku v řádu pouze několika desítek tisíc korun

Je třeba zdůraznit, že i po splacení 30% dluhů insolvence nekončí a nadále pokračuje celých 5 let. Cílem je splatit co nejvíce dluhů (zbytek je následně prominut).

Manželé by vždy měli žádat o oddlužení společně, neboť za své dluhy ručí společně a nerozlučně (jinak se druhý z manželů vystavuje riziku exekucí).

Kolik stojí sepsání návrhu na oddlužení?

Návrh na oddlužení si může dlužník sepsat sám, má-li magisterské vzdělání v právním či ekonomickém oboru. V opačném případě musí vyhledat odbornou asistenci. Návrh za úplatu sepíše notář, advokát, soudní exekutor, insolvenční správce či tzv. akreditovaná osoba.

Výše poplatku za sepsání a podání návrhu na oddlužení k soudu je regulována zákonem a může činit max. 4 000 Kč bez DPH u jednotlivce a 6 000 Kč bez DPH u manželů. Žádné další dodatečné poplatky nejsou povoleny.

V případě schválení návrhu soudem platí dlužník každý měsíc odměnu insolvenčnímu správci cca 1 000 Kč. Za dobu pětiletého splácení tak celková odměna insolvenčního správce může činit 60 000 Kč. I proto se nevyplatí žádat o insolvenci v případě banálních dluhů.

Nezabavitelné minimum – kolik Vám zůstane z výplaty?

Výše nezabavitelného minima se odvíjí od počtu vyživovaných osob a Vaší čisté mzdy. Níže uvádíme minimální a maximální hodnoty nezabavitelného minima (s vyšší mzdou nezabavitelné minimum dále neroste).

 • Jednotlivec: při čisté mzdě 6 200 Kč činí nezabavitelné minimum celých 6 200 Kč, s čistou mzdou 15 600 Kč pak 9 338 Kč
 • Rodina (1 vyživované dítě): při čisté mzdě 7 700 Kč činí nezabavitelné minimum celých 7 700 Kč, s čistou mzdou 17 200 Kč pak 10 895 Kč
 • Rodina (2 vyživované děti): při čisté mzdě 9 300 Kč činí nezabavitelné minimum celých 9 300 Kč, s čistou mzdou 18 700 Kč pak 12 451 Kč
 • Rodina (3 vyživované děti): při čisté mzdě 10 800 Kč činí nezabavitelné minimum celých 10 800 Kč, s čistou mzdou 20 300 Kč pak 14 007 Kč

Ochrana před exekutorem

Od momentu podání žádosti o insolvenci se pozastavuje vykonavatelnost exekucí. Exekutor může nadále dlužníkovi blokovat účet, ale nemůže z něj strhávat peníze (nebo zpeněžovat jeho majetek). K ukončení exekucí dochází až po zdárném dokončení oddlužení a prominutí zbylých dluhů.

Pozastavená vykonavatelnost exekucí se vztahuje jen na dluhy vzniklé před insolvencí. Nové dluhy vzniklé v průběhu insolvence se nadále mohou exekučně vymáhat (nejsou součástí insolvenčního řízení).

Novela insolvenčního zákona

poslanecka-snemovna.jpg

Parlament schválil novelu insolvenčního zákona, která přináší 3 zásadní novinky (platné od 1/6/2019):

 • Rychlejší varianta splácení na 3 roky: kdo zvládne během 3 let splatit 60% dluhů, bude mít osobní bankrot o 2 roky kratší (standardně oddlužení trvá 5 let)
 • Nebude nutné splatit ani 30% dluhů: u pětileté varianty nebude nutné splatit ani 30% dluhů, pokud soud rozhodne, že byla projevena „dostatečná snaha“ (min. výše měsíční splátky cca 2 200 Kč)
 • Rychlejší oddlužení pro starobní a invalidní důchodce: senioři a invalidní důchodci ve druhém a třetím stupni budou moci jednou za život využít rychlejšího oddlužení (3 roky bez nutnosti splatit min. 30% dluhů)

ANKETA k článku Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)"

Dal mi osobní bankrot naději na nový začátek?
Počet odpovědí: 316

KOMENTÁŘE k článku Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

25.1.2019 23:34:27

insolvence , Komentoval(a): Klára

Dobrý den prosím vás měla bych dotaz podali jsme s manželem návrh na insolvenci poněvadž má manžel velký příjem tak mu vychází na necelý tři roky splacení. Jen když jsme podávali návrh tak nám do toho zapocitavali i dvě půjčky co jsme jsi řádně splacely a nebyla dana na ně exekuce s tím že teď od podání návrhu nemáme už platit žádnou splátku na půjčku i když to není exekucne. Zajímalo by mě jestli to tak opravdu je, aby nebyl nějaký problem,ze jsme nezaplatili splátku. Předem děkuji za odpověď.
26.1.2019 19:33:32

Re: Insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, je tomu skutečně tak. Do insolvence se vždy přihlašují všechny dluhy a insolvenční správce následně uspokojuje všechny věřitele.
5.2.2019 15:18:52

Bankrot, Komentoval(a): Pavla

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám požádáno o osobní bankrot od 1.12. 2018. Může na mě přijít exekutor než to schválí soud? Děkuji

7.2.2019 10:01:43

Re: Bankrot, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, od momentu podání žádosti o oddlužení je vykonavatelnost exekucí pozastavena. Exekutor Vám může blokovat účet, ale nemůže Vám strhnout peníze (může Vám obstavit majetek, ale nemůže ho zpeněžit).
10.3.2019 18:13:47

Inolvence, Komentoval(a): Jirina

Dodry den,jsem v insolvenci I kdyz mi byl ptodsn v 1 roce rodinny dum a splatila jsem 43 prcent dluhu ,stejne mi nebylo umozmeno splatkoveho ka lendare,a me I inezletilou dceru dostala insolvence na ulici nevim proc insolvence je jen pro nekoho I kdyz celou dobu pracujete a mate na splaceni penize
1.4.2019 09:00:13

Ukončení insolvence, Komentoval(a): Lubomír Kříž

Dobrý den.
Chci se zeptat jak postupovat a co dělat když mi koncem tohoto roku končí insolvence.
11.5.2019 17:13:51

Dotaz, Komentoval(a): Martin Skarvada

Dobrý den, dlužím 200 000 Kč mám příjem 23 000 Kč. Prosím vás, když podám návrh na insolvenci, chtěl bych opravdu vědět, kolik mi zbude financí. Bojím se toho, že mi nechají jen třeba 9 000 Kč. Mohl by mi někdo odpovědět, kolik mi doopravdy zbude? Děkuji za odpověď všem kdo mi odpoví.

12.5.2019 11:28:51

RE: Kolik mi zůstane v insolvenci, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, výše nezabavitelného minima je závislá na počtu vyživovaných osob a výši Vašeho příjmu. S čistým příjmem 23 000 Kč a bez dětí Vám bude zůstávat 9 643 Kč.
12.5.2019 21:27:57

Insolvence, Komentoval(a): Veronika

Dobrý den,mohu Vás prosím poprosit o odpověď, co přesně má dělat insolvenční správce?Nezažila jsem že by mi sama zatelefonovala nestará se o mě vůbec.Jsem momentálně v nemocenském stavu a ptala jsem se co mám dělat když omarodim od 11.3. jsem nemocna a přišla odpověď až k 7.5. nevím o tom že marodite.A kdo se zajima o penize ČSSZ nebo ona musi dat vedet jim?Nejsem spokojená z její práci kam se mohu popřípadě obrátit se stížnosti,děkuji pěkně za odpoved
15.5.2019 14:42:26

Podání žádosti na insolvenci, Komentoval(a): Jaroslava Součková

Dobrý den, planuji v těchto dnech podat žádost o insolvenci jsem ve II stupni inv důchodu, minulý rok jsem marodila od září do ledna letošního roku, v lednu jsem nastoupila zpět do zaměstnání, ale nedala jsem pracovní dobu plný úvazek od 1.3. 2019 jsem na 3/4 úvazku 30 hodin týdně. Zdravotní stav odpovídá diagonoze a komplikacím kolem diagnózy, bohužel zatím nejsem schopna pracovat na plno, jde mi hlavně o to, jestli mě nebude soud považovat za to že dělám nepocitvy záměr a odlužněni mi nepovolí. Tak nevím teď do dělat, docela se bojím. A ještě by mě zajímalo jak to bude fungovat, jestli budou chtít správci dodat lékařské zpravy? a jak dokáží usoudit že můj stav je schopný třeba pracovat na plno, děkuji za odpověď.
16.5.2019 10:56:54

RE: Oddlužení pro invalidního důchodce, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, s žádostí o insolvenci vyčkejte na 1/6/2019, kdy začne platit novela insolvenčního zákona a Vy coby invalidní důchodce druhého stupně budete moci využít kratšího oddlužení (3 roky) bez nutnosti splatit min. 30% dluhů (postačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč). Soud ani insolvenční správce nepřezkoumávají Váš zdravotní stav. Máte-li přiznánu invaliditu druhého stupně, budete mít automaticky nárok na mírnější podmínky. Za nepoctivý záměr se považuje např. snaha o úvěrové podvody (nikoliv snížená schopnost pracovat).
16.5.2019 18:00:40

insolvence, Komentoval(a): jiri mandik

Dobry den hrozi nam z manzelkou insolvence a je na materke seberou manzelce i materskou dekuji za odpoved
27.5.2019 13:25:04

Změna nezabavitelne castky po novelizaci od cervna 2019, Komentoval(a): Lenka Vodičková

Dobrý den, jsem sama rok v insolvenci, plat 30 000 Kč čistého a mam 2 děti a přednostní pohledávky. V současné době mi zůstává nezabavitelná částka 12 857 Kč. Změní se mi nějak výše částky od června 2019 nebo ne? Dostávám rozdílné informace. Za rok budu mít insolvenci 100% splacenou. Děkuji za odpověď.

8.6.2019 19:01:42

Re: Změna výše nezabavitelného minima od června 2019, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, ano, od června 2019 si polepšíte o 3 214 Kč na 16 072 Kč.
13.6.2019 22:06:49

Insolvence, Komentoval(a): Tomáš

Dobrý den,
Mám dluhy celkově ve výši 300 000 Kč. Mám právo podat na sebe insolvenci/bankrot, i pokud jsem si půjčil naposled před měsícem? Bydlím u rodičů a nechci aby měli problémy, tak se chci zeptat jak situaci řešit. Četl jsem, že někteří to řeší změnou trvalého bydliště a ubytovnou nebo podnajmem. Nevyznám se v tom a chtěl bych poradit. Děkuji za odpověď.
20.6.2019 18:23:15

Re: Poctivost záměru, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, o insolvenci požádat můžete, ale musíte soudu dokázat poctivost Vašeho záměru (napůjčovat si nesplatitelné a o měsíc později žádat o osobní bankrot může působit podezřele).
8.7.2019 20:11:29

Insolvence, Komentoval(a): Vladka

Dobrý den můžu požádat o insolvenci když máme rodinný dům. Nepřijdu o něj? Děkuji za odpověď
16.7.2019 10:58:18

Život po ukončení insolvence, Komentoval(a): Monika B.

Dobrý den. Měla jsem insolvenci od r. 2010, která mi trvala 7 let! V r. 2017 mi byla teprve ukončena s tím, že jsem zaplatila víc jak 30%. Mám životní problém. Skrze ČSSZ, která mi poslala 2x později ID ve 3.stupni jsem neměla z čeho platit nájem městského bytu. Musela jsem si půjčovat i na jídlo. Úředníky z ČSSZ to nezajímá a poslali jen omluvný dopis, že je jich tam málo a mohou mít na zpracovani víc jak 30 dnů a dál prodlužovat. Jednalo se o změny stupňů a výpočet ID. Teď mám 3.stupen na trvalo. Protože jsem musela platit nepravidelně a vysvětlovala proč, o byt jsem přišla. Nyní prý musím čekat až do r. 2022, než si budu moci vzít půjčku na bydlení! Já už bych půjčku nechtěla ani za nic. Ale jak jsem si mohla ušetřit na kauce a nájem + stěhování? Někteří majitelé neví už, o kolik kaucí si říct. Stal se že mě bezdomovec a trvalé bydliště mám na úřadě. Už 5 let bydlím u kamaradky, kde už to dál nejde. Můžu něco udělat, aby se mi zkrátila doba 5 let po ukončení insolvence v registru?
17.7.2019 08:42:44

RE, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, 1) O dům v rámci insolvence přijít můžete (záleží na celkových okolnostech, výši dluhů a Vašich příjmů) 2) Dříve než 4-5 let od posledního negativního záznamu v registrech dlužníků Vám nikdo nepůjčí (ani nemůže - dle zákona o spotřebitelském úvěru, který chrání dlužníky proti předlužení). Kdyby existoval registr nájemníků i pronajímatelů s jejich hodnocením, získal by slušný nájemník byt snadněji a s nižší kaucí (a nepoctivý pronajímatel by měl problém sehnat klienta). Ombudsman však byl proti tomuto registru. I proto je většina slušných nájemníků nucena platit zbytečně velkou kauci.

25.7.2019 15:32:33

Insolvence , Komentoval(a): Lukas

Dobrý den mam insvolenci 2,5roku ted jsem bral za leden 21000tis. Ale nemam zadny deti. Jak to že me strhavaj vic a jednou min.A nechavaj jednou 9300 a pak 9600.Kamarad ma dceru taky měl insvolenci a tam se to pocita jinak?? Zas. Spozdravem lukas
6.8.2019 19:42:43

Ručit někomu, Komentoval(a): Simona

Dobrý den chtěla bych se zeptat. Bratr má přes 1mil dluhu je v 2.st inval.duchodu. pracuje. Chce abych mu šla ručit? Co z toho pro mě vyplívá,? Co když nebude platit své pohledávky.
6.8.2019 22:57:42

RE: Ručit někomu, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, ručení za cizí dluhy je finanční sebevražda, zničíte si tím svůj život, důrazně nedoporučuji. Má-li Váš brat nesplatitelné dluhy, může kdykoliv požádat o osobní bankrot (invalidé ve 2-3. stupni 3 roky splácí min. 2 000 Kč měsíčně a následně jsou všechny nesplacené dluhy prominuty).
10.8.2019 06:44:22

Nezabavitelná částka, Komentoval(a): Jiří

Dobrý den. Prosim Vás, chci se zeptat. Když mi zůstane částka 12 857 Kč, přihlíží se i k tomu, že platím 9 500 Kč nájemné za byt kde bydlím s družkou a mou dcerou? Po odečtení nájemného by mně totiž moc nezůstalo. Děkuji za odpověď.
11.8.2019 23:00:35

Re: Nezabavitelná částka, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, nezabavitelná částka je stanovena dle výše Vašeho příjmu a počtu vyživovaných osob. Nezávisí na výši Vašich výdajů. K placenému nájmu se tak nepřihlíží.
13.8.2019 22:26:31

Dluh V oddlužení, Komentoval(a): Petr

Dobrý den, již čtvrtým rokem v insolvenčním řízení řádně splácíme a máme víc než 50% zplacených. Můj částečný důchod je strháván celý (8500) a k tomu 1500,- Kč z příjmu ze zaměstnání, celkem tedy 10000 Kč. Rozsudek zněl splácet minimální částkou 6500 po dobu pěti let. Manželce nestrhávali do teď nic. Máme 2 vyživované děti.
Před dvěma měsíci jsme však obdrželi telefonickou zprávu o tom, že jsme nabyli závazku vůči insolvenčí správkyni a to ve výši 160,000,- Kč které se nashromáždili díky tomu, že manželce nic strháváno nebylo, prý o jejím pracovním poměru nevěděli, oba jsme však již na začátku řízení doložili potvrzení o našem zaměstnání. Otázka tedy zní, je vůbec možné získat v oddlužení takovýto dluh? Děkuji
14.8.2019 06:30:24

Po ukončení insolvence, Komentoval(a): Jana

Dobrý den,jsem třetí rok v insolvenčním řízení.Jsem vdaná a v řízení jsou pouze mé dluhy ve kterých manžel nikdy nic nepodepsal ani o nich nevěděl.jiz teď mám 30% zaplaceno a chci co nejvíce.zajima mě po skončení řízení, zda-li to nebudou chtít po manželovi.nechci zničit rodinu mou nerozvážnosti.do teď ho ani neprihlaseni věřitele nekontaktoval i.diky moc a hezký den Jana
20.8.2019 13:05:51

Insolvence - 1. nezabavitelná částka a 2. Hypotéka, Komentoval(a): Markéta Kosová

Dobrý den, mám 2 dotazy. S manželem chceme jít do insolvence z důvodu mnoha exekucí. Manžel má 2 zaměstnání. Strhávají se nám z platů exekuce, takže mě zůstává asi 11 tisíc a manželovi 2 x 10 tisíc ( ze 2ou výplat). Změní se v Insolvenci tyto částky? A máme Hypotéku, ale ručíme jinou nemovitostí než na jakou jsme Hypotéku upotřebili. Jinak nevlastníme žádnou nemovitost ani jiný významný majetek. Jak to bude s Hypotékou v Insolvenci kromě prodeje zastavené nemovitosti? Děkuji.
27.8.2019 08:51:56

INSOLVENCE, Komentoval(a): JITKA KONDRLOVA

DOBRÝ DEN, MÁM DLUHY 200 000 NESTÍHÁM A NEZVLÁDÁM SPLÁCET, MÁM V PÉČI 7 LETOU DCERU. NA KTEROU MÁM ALIMENTY 2000 ROZVEDENÁ BUDU AZ 10.9., MĚSÍČNÍ PŘÍJEM NA PÁSCE MÁM 14 100. KOLIK MI CCA BUDOU STRHÁVAT MĚSÍČNĚ. DĚKUJI
10.9.2019 18:46:21

Insolvence, Komentoval(a): Andrea

Dobry den , Andrea Prosim vas mam udelanou insolvenci na 107 000 od roku 2016 a mam to spojeny z vyzivnym 1500 kc na jedno dite jak to bude pokracovat dal ? Mela bych mit uz v kvetnu vse hrazene ty alimenty kdyz vse splatim mi budou strhavat dal ? Dekuji vam moc krat za vasi odpoved naschledanou
10.9.2019 18:59:21

Insolvence, Komentoval(a): Andrea

Platim zme vyplaty s ciste 18000kc 5000kc mesicne dluh mohu se zeptat mam to mit jen na tri dva roky je to mozne ? Mam to mit na 100procent Dekuji Andrea uz jsem psala mam dluh 107 000kc de mi o to jestli je to vazne na ty ty dva ,tri roky ? Dekuji vam moc mej te se hezky
10.9.2019 22:43:58

Sepsání insolvence, Komentoval(a): Petr

Dobrý den. Někde jsem slyšel, že výše částky za sepsání návrhu o insolvenci a jejího podání, činí 4000,-kč. Advokát si před sepsáním řekl o 4000,-kč, do insolvence přihlásil další 4000,- a nyní po mě chce další 4000,-kč. Rád bych věděl, zda je toto možné po mě žádat.
12.9.2019 11:02:30

RE: Poplatek za sepsání insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, poplatek za sepsání návrhu na oddlužení je regulován zákonem a jeho strop je stanoven na 4 000 Kč + DPH u jednotlivce a 6 000 Kč + DPH u manželů. Více po Vás nikdo chtít nemůže. Může se stát, že za takto nízkou částku nenajdete nikoho, kdo by byl ochoten Vám návrh sepsat. Nicméně celková cena 16 000 Kč je zcela absurdní.
13.9.2019 13:44:33

, Komentoval(a): Zdena

Dobry den,Chci se zeptat.Pri rozhodnuti soudu o spolecnem jmeni manzelu kdy polovinu prikleply byvalemu manzelovi(pri bezici insolvenci),mi advokat z insolvence tvrdi ze tu polovinu co pripsal byvalemu manzelovi soud,musim pry zaplatit ja i kdyz mi soudce rikal,ze ten papir mam poslat ins.spravci a ten dluh byvaleho se mi smaze.Spravce tvrdi,ze ho musim zaplatit a pak na byvalem vymahat.Jak je to prosim.
22.9.2019 15:59:34

, Komentoval(a): Lukáš

Dobrý den podle výpočtu insolvenční kalkulačky. By byla měsíční splátka pro oddlužení: 12 268 Kč. Při dluhu 300 000 by to bylo splácení 2 roky a 1 měsíc, nebo i po uhrazení dluhu 300 000 by pokračovalo splácení částky 12 268+Měsíční odměna insolvenčnímu správci, až po dobu 5ti let?
1.10.2019 00:21:34

insolvence /bankrot a majetek , Komentoval(a): Klára Molnárová

Zdravim chtěla by jsem se zeptat jak je to s majetkem přítel má dluh něco malo přes 300 tis je vlastníkem v katastru 1/5 čistý příjem 20 tis ,chtěla bych se zeptat jestli je velká pravděpodobnost ze o ni přijde v baraku bydlí i další lidi (segra ,babička ,máma ,bracha) .. pravé he nás toto od insolvence odrazilo a už vazne nevíme jal dal nemáme prostředky to platit zatím exekuce není ale boji e se toho ze přijdou a pak to už bude všechno špatně protože většina věci ani jeho není .. a pravé ze když by šel do ty insolvence tak pak ještě k tomu platit nájem cca 12 tis sw vším by mu pak nezbývalo na jidlo nic a střecha na hlavou je docela závazná věc .. a má ještě důchodové pojištění který mu platí jeho zaměstnavatel už 4. rokem a jeden ten lístek za rok je vypsány asi na 100 tis tak jedtli by byli třeba možnost to nějak do návrhu zahrnout 1/5 totiž snad nemohou ani prodat nebo nevím kdo by pravé takovou blbost koupil ale lidi sou různý :/ tak jestli je možnost nějak zpracovat navrh aby
4.10.2019 12:12:56

Insolvence x spoludlužník, Komentoval(a): Marek

Dobrý den, vzhledem k neschopnosti splácet své závazky zvažuji vstup do insolvence, bohužel jsem veden jako spoludlužník v úvěru mé matky. Jaké jsou možnosti? Rád bych v rámci tohoto úvěru nadále dodržel splátkový kalendář. Má banka právo zesplatnit celý dluh i přes fakt, že by hlavní žadatel potvrdil řádné dodržení splátkového kalendáře? Děkuji.
10.10.2019 22:25:42

Insolvence, Komentoval(a): Alena

Dobry den mam velke dluhy,jsem v ID 1.st,beru 6400kc.Je pravdepodobne,ze mi povoli insolvenci,kdyz nepracuji zatim (ceka me dalsi operace) a budu mit darce na 2300Kc?
8.11.2019 15:32:57

Insolvence, Komentoval(a): martinec

Dobrý den,mám exekuci 2,5mil z podnikání ve společnosti kde jsem,jako avalista a společník podepsal směnku,bohužel.Společník nakonec utekl do zahraničí.Nyní jsem ve starobním důchodu a exekutor mi měsíčně sráží asi 1.100Kč,současně si jako OSVČ přivydělávám a mám vyživovací povinnost na dvě děti.Pokud bych chtěl požádat o odlužení,vztahuje se na mne zkrácený režim pro důchodce bez nutnosti splacení 30%?Pokud ano, kolik musím minimálně platit po tuto dobu?
10.11.2019 11:01:41

Re: Insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, podmínka splatit min. 30% dluhů během 5 let byla zrušena novelou insolvenčního zákona (1/6/2019). Nyní stačí splácet po dobu 5 let měsíčně min. 2 200 Kč a projevit snahu. Starobní a invalidní důchodci (ve 2-3. stupni) mohou jednou za život požádat o zkrácenou insolvenci na 3 roky. Vám tak postačí splácet po dobu 3 let min. 2 200 Kč/měsíc.
15.11.2019 07:57:41

Insolvence, Komentoval(a): Pavel

Mohu zazadat o insolvenci kdyz ziji v zahranici
20.11.2019 01:08:38

Insolvence , Komentoval(a): Vanesa

Dobrý den. Mám dluh 600 000 Kč, měsíční příjem 25 000 Kč. Budu muset dluh splatit celý? Děkuji
3.12.2019 16:22:29

Insolvence, Komentoval(a): Barbora

Mam tři otázky. Jsem přes rok vdnaná, můj manžel o mích dluhách věděl, ale nemá snima nic společneho, naopak mi hodně pomohl! Blokli mu jeho účet kam chodí naše výplata ikdyž mám na ni exekuci a momentálně nám tam nechali 200kč a minule vůbec nic,je to možné? Druhá otázka od kolika musí být dluh abych mohla zažádat o insolvenci? A třetí půjdu v roce 2020 na mateřskou strhávaji insolvenci i z mateřské. Děkuji
3.12.2019 17:18:07

RE: Insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, za dluhy ručíte v manželství společně a nerozlučně, proto Vaše dluhy vymáhají i po Vašem manželovi. O insolvenci můžete požádat kdykoliv, není žádná minimální výše dluhů (ale žádejte o ni s manželem společně, jinak dál budou věřitelé Vaše dluhy vymáhat po něm). Z mateřské se strhávají exekuční i insolvenční srážky.
4.12.2019 06:07:58

Insolvence , Komentoval(a): Dan

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli už při odeslání návrhu o oddlužení k soudu se pozastavuje vymáhání pohledávek od věřitelů nebo až samotným rozhodnutím soudu. Děkuji
10.12.2019 01:57:22

Možný prodej nemovitosti po skončení insolvence., Komentoval(a): Michal

Dobrý den, letos mi skončila insolvence,provedená splátkovým kalendářem. Soud mě osvobodil od zbývajících dluhů. Součástí insolvence byla také hypotéka na kterou mi zástavním právem ručil můj otec. Teď po něm banka požaduje zaplacení 630000 Kč jinak prý dům prodá. Mají na takový postup nárok? V rozsudku IS je uvedena věta, že se osvobozují i ručitelé a ostatní dotčené osoby. Před podáním návrhu na ins. byla hypotéka jediný dluh, který jsem řádně splácel. Banka se do IS přihlásila jako nezajištěný věřitel. Pokud teď otci dům prodají, neměla pro mě insolvence žádný smysl. Je nějaké možné řešení ? Děkuji
13.12.2019 13:33:00

Dědictví, Komentoval(a): Marie

Dobrý den.Třetím rokem máme s manželem insolvenci.Manžel zdědil po svém strýci garsonku.Po zaplacení všech poplatků a vyklízení garsonky celkem nás to vyšlo něco kolem dvaceti tisíc.Vše jsme platili z minima co dostáváme.Pan advokát nám řekl, že můžeme garsonku prodat sami a peníze poslat insol. správci,ale teď to dostal insol. správce a bylo nám řečeno, že nemáme na nic nárok.Nám šlo jen o peníze které jsme tam museli dát.Vzdát se dědictví nemůžete a ještě přijdete o
peníze.Díky tomu nemáme na koupi dřeva a za čtrnáct dní ani čím topit,ale to nikoho nezajímá.
29.12.2019 13:51:21

Insolvence + exe v zahraničí, Komentoval(a): Renáta

Dobrý den, jsem rok v insolvenci. Mám na Slovensku zriadený účet, který slouží na zasílání peněz od rodiny na SK. Na tento účet mi bola uvalena blokace a jedná se o exekuci z roku 2001. Prosím o info - platí moje insolvence i na SK? Měl se exe přihlásit do Přihlášek? Jak dál postupovat? Děkuji.
3.1.2020 11:17:27

Re: Vykonavatelnost exekucí, dědictví, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, 1) Vykonavatelnost exekucí se pozastavuje podáním žádosti o oddlužení (nečeká se na rozhodnutí soudu) 2) Dědictví je mimořádným příjmem a výtěžek z prodeje bytu je třeba odevzdat ins. správci (přeplatek po umoření všech dluhů samozřejmě náleží Vám). Je taktéž možné dědictví odmítnout jako celek. 3) Dluhy z ČR lze exekučně vymáhat i na Slovensku

14.1.2020 10:23:37

Přítel v dluzích , Komentoval(a): Denisa

Dobrý den, přítel má dluh 1 mil. Chce požádat o insolvence. Jen mě zajímá jestli se to bude nějak dotýkat i mě, jsem samozivitelka s 1 dítětem a nerada bych se díky němu dostala do problémů. Např.exekuce atd. Přítel u mě nemá trvalé bydliště ani doručování adresu ale je u mě téměř denně. Mohu udělat něco pro to aby se mě jeho dluhy nijak nedotkly? Děkuji za odpověď.
16.1.2020 04:24:12

Odměna advokátní kancelari, Komentoval(a): Šipula Tomáš

Dobrý den, mam dotaz jestli je možné, ze po mě advokátní kancelář zadá za vyřízení insolvence 10000kč? Z toho si prý 4000kc přečtou k dluhu a pak chtějí 3000 před podáním a 3000 po podání k soudu. Podle zákona mohou požadovat přeci jen 4000kc. Dekuji za odpověď
21.1.2020 20:39:27

Insolvence a rodinný dům, Komentoval(a): Patrik

1. Moje matka je v exekuci (za bývalé podnikání) a není schopná splácet, neboť je v invalidním důchodu druhého stupně a vlastní rodinný dům. Může zažádat o osobní bankrot, když by platila 2200 Kč aniž by nám vzali rodinný dům?
2. Já bydlím spolu s matkou a mám práci. Mohu případně jako syn požádat o osobní bankrot, když se zaručím, že jí budu pomáhat splácet?
3. Popř. bychom mohli pronajmout spodní část rodinného domu jako další příjem, nechceme přijít o dům. Předem děkuji za odpovědi
21.1.2020 21:05:41

, Komentoval(a): Renata

Dobry den chtěla bych se zeptat jestli musim prodat byt v osobnim vlastnictvi když budu žadat o oddluženi předem moc děkuji
22.1.2020 20:22:08

Insolvence, Komentoval(a): Eva

Dobrý den, chtěli bychom si s manželem vzít insolvenci ale nevíte kolik by nám nechávali. Jsme 4 člená rodinka. Já jsem na mateřské a beru 7500 Kč celkem s manželem dáváme do domácnosti 40 000 Kč. Manžel bere kolem 33 000 Kč. Děkuji přeji hezký zbytek večera... ☺️ Polívková
22.1.2020 23:24:16

ZKRÁCENÝ UVAZEK, Komentoval(a): Petra

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je možné jít do insolvence, když jsem zaměstnaná jen na poloviční úvazek (příjem 7 300 Kč) a přítel by mi přislíbil doplatek. Pokud by to šlo, jakou částku by mne musel měsíčně doplácet? Děkuji Šomanová

27.1.2020 11:17:26

RE: Insolvence a zkrácený úvazek, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, 1) s celkovým příjmem 40 000 Kč čistého na oddlužení i se 4 dětmi pohodlně dosáhnete (strhávat se bude pouze manželovi cca 12 000 Kč, Vám bude zůstávat celá mateřská) 2) Příjem 7 300 Kč je pro povolení oddlužení nedostatečný, bez vyživovaných osob je nutné mít čistý příjem min. 10 000 Kč

28.1.2020 03:18:25

Počítá se přijaté výživné do příjmu při insolvenci?, Komentoval(a): Iveta

Dobrý den, jsem samoživitelka s jedním dítětem a invalidním důchodem pro 1.stupeň ve výši 7.300,- Kč. K tomu mám čistý příjem ze zaměstnáni 10.200,- Kč. Celkem tedy 17.500,- Kč. Pokud dobře počítám, tak by mi splátka v insolvenci dělala 6.160,- a zůstávalo by mi 11.340,- Kč. K tomu ale dostávám výživné na syna ve výši 2.500,- Započítává se i výživné do příjmu pro výpočet srážek? Děkuji za odpověď
1.2.2020 00:27:47

Jak na osobní bankrot , Komentoval(a): Markéta

Dobrý den chtěl bych se zeptat mám celkem půjčku 150 000 kč a nájem plyn atd... Mám problém to splácet všude dlužím už více než 2 měsíce můžu jsi zažádat o insolovence nebo osobní bankrot? Počítá se mi do toho jen to co sem nezaplatila nebo i ta celé půjčka? A kde jsi mám o to zažádat? Děkuji prosím za odpověď
11.2.2020 06:20:59

Insolvence, Komentoval(a): Jan

Dobry den chtel bych se zeptat jestli je mozne pozadat o insolvenci ikdyz pracuji v anglii. Netusim jak je to ted po brexitu. Chtel bych dat do poradku vsechny dluhy a exekuce ktere po me zbyly v cr. Vydelavam ciste 300£ tydne ze kterych bych dokazal splacet 200£ tydne tzn. 800£ mesicne. dekuju za odpoved
19.2.2020 12:49:34

konec insolvence, Komentoval(a): ROMAN DUŠEK

Dobrý den ,když mi skončí insolvence je možné si po té vzít hypotéku na podnikání,děkuji .
26.2.2020 19:34:13

Termín platby, Komentoval(a): Michaela

Dobrý den, platí se insolvence zpetne jako výplata nebo v ten daný měsíc? Přítel platil 12/19 srážku ze mzdy a zároveň platbu vypocitanou ins. správcem na cca11000,-, protože chtěl začít podnikat. Od 3/20 bude zase zaměstnán. Ins. správce chce i za březen platbu ve výši 12072,- jako kdyby podnikal. Leden i únor platíme aktuální měsíc. Myslím, ze ten březen už by měl zase platit ze mzdy. Jak to je? Děkuji Trnkova
8.3.2020 07:38:17

Insolvence , Komentoval(a): Jiří Matějů

Dobrý den zajímalo by mě o kolik si může říct měsíčně správce insolvence a jestli je tato částka zahrnuta do splácení když budu měsíčně dávat cca 5000 a jestli je možné podat osobní bankrot s výplatou 16000 děkuji a přeji hezký den
13.4.2020 08:15:22

Insolvence v manželství , Komentoval(a): David

Dobrý den,
chtěl bych na sebe podat insolvenci. Musí v tom případě na sebe podat insolvenci i žena, když je ručitel úvěru, nebo ji na sebe můžu podat jenom já, aby se to jejího účtu nedotklo?
Děkuji
13.4.2020 12:21:50

Re: Insolvence v manželství, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, v manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně (i kdyby manželka oficiálně za váš úvěr neručila). Proto manželé vždy vstupují do insolvence společně, jinak by dnem vstupu jednoho z manželů do insolvence věřitelé začali vymáhat exekučně dluhy po druhém z manželů. Vstoupit společně do insolvence nemusíte (zákon to nevyžaduje), ale neučinit tak je krajně nerozumné.

26.4.2020 14:16:19

Druhá insolvence, Komentoval(a): Martina

Dobrý den v roce 2013 jsem se vlivem rodiny dostala do nesnází a tak jsem v insolvenci prodala dům a vše řádně vyplatila ve 100% , nyní jsem náležela bývalému příteli a jsem opět na dně , tentokrát se synem který je těžce postižený a tak bych se chtěla zeptat zda mohu vyhlásit insolvenci formou splátkového kalendáře , mám práci na plný úvazek alimenty a příspěvky , jsem schopná opět splatit veškeré své dluhy ve 100% výši , popřípadě prosím o radu jak na to , děkuji za odpověď
3.5.2020 11:29:46

B., Komentoval(a): Jana

Dobrý den, ukončila jsem vloni insolvenci a mám ji splacenou. Nyní jsem ale stále vedená jako dlužník, a u žádné banky určitě nic nedostanu - dočetla jsem se, že tato ochranná doba je po dobu 5 let od ukončení a nabytí právní moci. Máme v plánu za dva roky žádat s manželem o hypotéku. Je nějaká šance, že hypotéku dostaneme? Někde jsem slyšela, že se nemusí čekat 5 let, až spadne ochranná doba, ale že po 3 letech je možné požádat soud o dřívější výmaz z registru - předpokládám, že z insolvenčního registru. A tím je i má druhá otázka - ostatní registry jako SOLUS atd. vymazávají tyto údaje po jak dlouhé době,, nebo u banky v případě půjčky je rozhodující pouze insolvenční zápis? Děkuji
4.5.2020 00:49:15

Dotaz, Komentoval(a): Bohdan Mokrý

Dobrý den, mám probíhající insolvenci už druhým rokem,mám splaceno cca 35% dluhu a správce mi bere maximum z možné zabavitelne částky. Je nějaká možnost se domluvit na nižších splátkách?
24.5.2020 10:00:38

Insolvence, Komentoval(a): Gabriela Sládková

Dobrý den chtěla bych se zeptat jsem v in. Důchodu 3 stupeň. Mám více exekuci. Podle výměru mám důchod 10500. Kolik bych splácela a jak dlouho. Děkuji s pozdravem.
29.5.2020 22:46:09

Již probíhající insolvence, Komentoval(a): Ivana Križanová

Mám již čtvrtým rokem insolveci v poslední době ji ale nejsem splácet ( z nízký příjem z důvodu nemoci, ztráty zaměstnání )Jsem samoživitelka, dvě studující děti.Mám splaceno po více jak 4 lech cca 10 % z dluhu, na 30 % rozhodně do konce roku nedosahnu. Je možné zažádat o zrušení insolvence a zažádat o novou ( dle novely z roku 2019) kdy bych platila min. částku 2200 Kč , protože více splácet nemohu.Nebo je ještě nějaké řešení, třeba zrušení insolvence na moji žádost a vypořádat se se svými dluhy po svém? Děkuji
1.6.2020 10:49:06

dlužné výživné, Komentoval(a): Robert Ďuratný

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se do insolvence započítává i dlužné výživné. Děkuji.
14.6.2020 15:00:18

Insolvence, Komentoval(a): Anna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda můžeme jít s manželem do společné insolvence když já jsem na mateřské 7600 Kč ta mi ale konci 12/20 a manžel vydělá 21tisic a máme dvě děti dekuji
14.6.2020 21:50:05

Insolvence, Komentoval(a): Martin Burdik

Dobrý den,mám více jak 15 exekuci cca 1500000 Kč.Budu mít šanci získat oddlužení?Mám jedno dítě . Děkuji za odpoved
15.6.2020 18:19:34

, Komentoval(a): Katka

Dobrý den máme schválenou insolvenci manželů v červenci máme první splátku máme v červenci já mám výdělek kolem 18000 tisíc manžel má řidičák 10000 máme dvě děti ale manžel má povinnost jenom k jednomu dítěti já ke dvoum kolik by my nám po srážkách mělo zůstat děkuji za odpověď
17.6.2020 22:18:18

Insolvence jednoho z manželů , Komentoval(a): Lukáš

Dobrý den,

Chci se optat. Podal jsem si insolvenci a vstoupil jsem bez manželky. Věřitelé se mi ozvali že budou dluh respektovat a chtít vyplácet pouze po mě z insolvenčního řízení. Mám plat cca 27000 manželka na mateřské. Můžou chtít když se přihlásí do insolvence požadovat něco splácet i po manželce? Děkuji
18.6.2020 10:56:07

Najemne, Komentoval(a): Lukas

Dobry den jsme s manzelkou 2 rok v insolvenci radne platime 12800 kazdy mesic.ted nas dostala nova manazerka insolvenci a chce platit vice.nejak ji nezajima ze bychom nemeli na najem.plat cisteho ca 34 tis.najemne 12200 vcetne energii v domacnosti zena na rodicovske a 1 dite.je vubec zohledneno ze clovek musi platit najem a ne si delat na najemnem dluhy.dekuji
18.6.2020 11:30:34

Insolvence v manželství, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, 1) manželé by měli vždy vstupovat do insolvence společně, neb za své dluhy ručí společně a nerozlučně (exekutoři by jinak mohli začít vymáhat vaše dluhy po manželce) 2) nezabavitelné minimum je zákonem dané (ins. správce nemůže požadovat více než umožňuje zákon) a nelze argumentovat "potřebuji nechávat více peněz, protože mám drahý nájem"
12.7.2020 15:00:34

, Komentoval(a): Václav Kouba

Dobry den. Jsem jiz sedm let v insolvenci a vypadá to tak, že jsem tam zaparkoval snad navěky.
13.7.2020 18:45:08

Insolvence , Komentoval(a): Jana Cervenkova

Dobrý den moc prosím o radu. Maminka si udělala osobní bankrot v roce 2016 má ho na 5 let. Teď dostala dopis o příkazu ekzekuce na její účet ale ten dluh je z roku 2014. Navíc se to komplikuje tím že maminka zemřela tento rok v únoru. Maminka žila u mne v zahraničí a také tu zemřela a kvůli korona viru jsme úmrtí list potvrzení apostilou dostali až minulý měsíc. V CZ nám originál odmítly, že musí být apostila a stále jí zasílají důchod na účet,peníze samozřejmě nikdo nevybírá s tím že na důchodovém nám řekli že si je pak zase strhnou, ale teď je problém s tím že si je strhl ekzekutor. Můžete mi prosím poradit, děkuji Červenková
21.7.2020 22:36:58

zpráva pro soud , Komentoval(a): Pavel Nový

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. momentálně se nacházím v 54.měsíci úpadku a mám zaplaceno 37% z celkového dluhu. V prosinci 2020 budu mít zaplaceno cca 40% a bude konec insolvence.Zajímala mě jedna věc. Je potřeba napsat na soud nějakou zprávu o odpuštění zbytku dluhu? Tím myslím že zaplatím celých 60měsíců do prosince 2020. A budu mít zaplaceno cca 40%..Takže pokud mi rozumíte nejedná se mi o to jestli mi soud odpustí splátky od ted čili 54. měsíce, ale během doby následujících 6ti měsíců kdy budu řádně hradit jestli se má mezitím napsat na soud nějaká zpráva o odpuštění zbytku dluhu po 60ti měsících, kdy budu mít zaplaceno 40%. A pokud ano, jak dloiho před koncem 60. měsíce se ta zprava na soud má posílat. Děkuji za odpověd Nový
27.7.2020 14:23:31

insolvence , Komentoval(a): Denisa

Dobrý den mame insolvenci na 5 let. Teď máme zhruba rok zaplaceny ..je možné doplatit castku která byla vypočítána na 5 let 30% a tím ukončit insolvenci?dekuji
31.7.2020 17:08:08

Odpověd Denisa, Komentoval(a): Pavel Nový

Tohle Vám můžu říct s cela jistě, že možné není. minimálně 30% procent z částky je potřeba mít zaplacené do konce 5ti letého období. Určitě nelze zaplatit 30% dopředu a tím ukončit insolvenci. Vy ukončíte insolvenci dříve jedině tak, že zaplatíte celou částku, v takovým případě Vám insolvence skončí.
Vím to úplně přesně, protože mně už bude insol. řízení končit a vaši otázkou jsem si taky zjištoval hned ze začátku. Možné to ale není. Uvidíte, že Vám odborník odsud, nebo kterýkoliv jiný sdělí to samé
7.8.2020 15:18:51

Nájemné v insolvenci, Komentoval(a): Dagmar

Dobrý den, při insolvenci s přihlédnutím ke dvěma vyživovaným osobám zůstává z platu po srážce necelých 15 tisíc a nájemné činí 10 tisíc. Může správce vzít celou mateřskou, aniž by ho zohlednil?
20.10.2020 17:26:50

Ručení do insolvenčního rizeni, Komentoval(a): Barbora

Dobrý den, kamarádka mé požádala, jestli bych ji nemohla ručit v insolvenci. Chce si požádat o insolvenci a je v invalidním důchodu. Pobírá asi 4.500,-Kc. Advokát ji upozornil, že návrh sepíše, ale že bude potřebovat ručitele. Nikde jsem bohužel nenašla co by pro mě znamenalo ji dělat ručitele. Výši dluhu má cca 300.000,-Kc. Advokát tvrdil, že i kdyby přestala insolvenci plazit, tak mě jako ručitele to nijak neohrožuje. Je mi tedy divné na co by soud rucitele vyžadoval, když dle slov advokáta se vlastně k ničemu nezavazuji. Prosím o informaci. Dekuji
22.10.2020 18:31:36

RE: Ručení v insolvenci, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, nic jako ručení v insolvenci neexistuje. Kamarádka Vás pravděpodobně požádala o sepsání darovací smlouvy (že jí budete každý měsíc v insolvenci darovat/posílat peníze). Svůj dar samozřejmě můžete kdykoliv odvolat a peníze přestat posílat. Nicméně pokud ji své peníze nechcete posílat pravidelně každý měsíc, nic nepodepisujte.
26.10.2020 07:50:36

Dotaz insolvence, Komentoval(a): Marie

Dobrý den, požádala jsem nejmenovanou "firmu" o pomoc, podání insolvence. Vše jsme s advokátem projednali, má ode mě veškeré tiskopisy vyplněné, vše jsem udělala, jak požadoval... Ve čtvrtek to byl týden od doby co obdržel ode mě všechno co bylo třeba, tak jsem ho kontaktovala, ale bezúspěšně. Telefon nezvedal, zprávu na FB přečetl, ale nepodepsal... Mám se smířit s tím, že se na mě vykašlal? Nebo, jak jinak poznám, že se tím zabývá, či nezabývá? Děkuji
29.10.2020 00:15:58

"opakování" insolvenčního řízení, Komentoval(a): Michal

Dobrý den, když insolvenční řízení dlužníka bylo v roce 2018 po 5 letech skončeno (ovšem ne úspěšně, nebyly splněny jeho podmínky) - je možné o insolvenci požádat znovu, případně po jaké době? Předem díky za odpověď.
29.10.2020 08:47:41

Re: Opakování insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, ano, o insolvenci můžete požádat kdykoliv znovu.
18.11.2020 17:01:31

, Komentoval(a): Stanislava

Dobrý den. Chci se zeptat tchyně a tchán jsou v insolvenci.. No tchán teď umřel.. Malí 1 dítě v opatete. Jakej je teď přístup? Zanikne insolvence? Tchán byl důchodce 68 let.
12.12.2020 22:16:29

insolvence na menší částku, Komentoval(a): Lenka

Dobrý den, jsem matka samoživitelka se dvěma dětma,dlužím dvěma nebankovním společnostem dohromady cca 25000, ale z důvodů velkých úroků a malých splátek se částka téměř neměni. Bohužel nemužu ani o moc navýšit splátky, jinak by mi nezůstalo na zbytek výdajů. Dostala jsem radu , ať zkusim požádat o insolvenci, a splatit dluh tímto zpúsobem. Čistý přijem mám přibližně 15-16 tisíc. Myslíte, že by se to při takové částce vyplatilo? Děkuji.
16.12.2020 13:13:28

Re: Insolvence na menší částku, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, pro dluhy ve výši 25 000 Kč se insolvence spíše nevyplatí. Jen za žádost o insolvenci byste zaplatila 4 840 Kč. Dále pak 300 Kč za přezkum každé pohledávky a 1 100 Kč měsíčně ins. správci jako odměnu. Pokud by insolvence trvala pouhých 6 měsíců, na poplatcích byste zaplatila 12 040 Kč.
14.1.2021 06:48:31

Dotaz , Komentoval(a): Veronika

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mi můžou při insolvenci zabavit osobní majetek ( dům, auto). Děkuji za odpověď
14.1.2021 06:59:26

Dotaz , Komentoval(a): Veronika

A také by mě zajímalo, zda se mohou manželé v průběhu insolvence rozvést. Co se potom děje se splátkami.? Dejme tomu, že dluh manželů je do 4mil.,půjdou do insolvence na 3 roky 60%. Příjem dohromady cca 42tis. a 2 nezletilé děti. To jim vezmou 1 plat a musí žít třeba z těch 9tis.vsichni 4 a nebo zůstane objema něco z platu? Děkuji za odpověď
14.1.2021 13:24:00

RE: Dotaz, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, majetek (auto, dům) Vám v insolvenci zabaven a zpeněžen být může (záleží na způsobu řešení insolvence - splátkovým kalendářem a/nebo zpeněžením majetku). V průběhu insolvence se rozvést můžete (na probíhající insolvenci to nic nemění - pouze se Vám sníží nezbavitelné minimum, neboť ztratíte vyživovací povinnost vůči manželovi).
21.1.2021 22:18:21

Insolvence, Komentoval(a): Michal

Dobrý, den chtěl bych se zeptat, mohu se přihlásit do insolvence, když pracuji jako OSVČ na živnostenský list? Nebo musím být zaměstnanec? Co když mám velmi malý příjem z podnikání? Jak se vypočítá pak částka kterou budu odevzdávat? Mockrát děkuji

21.1.2021 23:35:26

Re: Insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, živnost není překážkou pro vstup do insolvence. Výše srážek se bude odvíjet od vašeho obratu/zisku, případně bude stanovena dle dohody s ins. správcem.
25.1.2021 11:37:27

Insolvence, Komentoval(a): Jana

Dobrý den, chci se zeptat, když je důchodce a má dluhy a strháváji nějakou částku z důchodu cca z 12 tisíc? Zda by byla možná insolvence, jak a kde vyřídit, pokud by byla možná. Děkuji za odpoved
25.1.2021 22:38:13

Re: Insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, pro schválení oddlužení je třeba být schopen splácet měsíčně min. 2 200 Kč. Z příjmu 12 000 Kč by důchodci bez vyživovaných osob zůstávalo 9 250 Kč (na oddlužení by tak dosáhl).

2.2.2021 13:34:11

Schválena insolvence, Komentoval(a):

Dobrý den, 21.1.2021 bylo mi schváleno oddluzeni, usneseni vydane. Muze po tomto datu prijit exekutor a provest mobiliarni exekuci v bydlisti kamarada u kterého bydlim nic mi tam nepatri? Jen obleceni a plysáci. Dekuji za odpoved, Radek

2.2.2021 22:14:06

Re: Insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, již podáním žádosti o oddlužení byla vykonavatelnost exekucí pozastavena. Exekutor Vám tak v průběhu insolvence nemůže provést mobiliární exekuci.
3.2.2021 15:53:57

Insolvence, Komentoval(a): Jarka

Dobrý den jsem v insolvenci mám manžela, 2 vyživovací děti. Kolik mi bude zůstávat peněz. Do teď jsem měla mateřskou a platila si to z darovaneho důchodu. Dekuji
12.2.2021 01:42:00

Prosba., Komentoval(a): Iveta Smetanova

Jasplacim insolvenci od roku18.8.2018 částce 4500 Kč.stojí odchází insolvencnimu správci 1090 Kč ostatní de do dluhuted 18.8.2021 budou 3roky co splacim mám nárok na ukončení jsem částečně invalidní mám 1stupenCID důchodu i stojí mi to strhávají ted mám vyplatu10896 kcpocas koronaviru mislite ze by mnela zaplacino už 30,%nebo 60%ze 220tisic Kč děkuji Smetanova Iveta
16.2.2021 13:57:16

Osobní bankrot , Komentoval(a): Milan David

Dobrý den, v lednu jsem byl vymazan z insolvecniho rejstříku. 5let jsem zplacel a 5 let v rejstříku. Tetkom tam nejsem už. Když jsem žádal o rezervu kontokorent u své banky bylo mi zamítnuto. Můžete mi poradit jestli nejsem někde zapsán děkuji.
10.3.2021 13:39:43

Insolvence a těhotenství, Komentoval(a): Sabina

Dobrý den, mám insolvenci schválenou od 9/20. 10/20 se mi začalo strhávat. Můj plat byl plus mínus 28 čistého. V listopadu jsem ale nastoupila na neschopenku ze zdravotních důvodů no a dokonce jsem zjistila, že jsem těhotná. Vzhledem k svému věku si mimčo chceme nechat. (Mimčo jsme neplánovali) Ale samozřejmě bych chtěla dál splácet. S mateřskou se bude stále strhávat dostatek peněz ke splácení dluhů. Jen s rodičovským příspěvkem už se bohužel strhávat nic nebude. I kdybych si dala variantu na 2 roky, tak by se tak možná zaplatil poplatek pro insolvenčního správce. Poznámka: dluh v celkové výši cca 1,2mil.
Moje otázka zní: přítel by mi chtěl darovat nějakou splátku. Jaká by ta splátka - dar měla asi být a nebo co byste celkově doporučoval ? Moc děkuji
11.3.2021 11:40:38

Re: Insolvence a těhotenství, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, přítel Vám se splácením insolvence může určitě pomoci. Pro úspěšné oddlužení je třeba splácet min. 2 200 Kč měsíčně.
15.3.2021 11:42:50

Insolvence - dítě v dětském domově, Komentoval(a): Jana

Dobrý den, máme zde ve firmě zaměstnance, který je nově od ledna v insolvenci . Počítá se mezi vyživované osoby i dítě na které platí výživné a je umístěno v dětském domově?
17.3.2021 13:18:54

Druhy pokus , Komentoval(a): František

Dobrý den byl jsem dva roky plátcem insolvence posledních 5 měsíců jsem na tom finančně byl velice špatně. Pracoval jsem jako OSVČ některé zakázky ať byly vyfakturovány nebyly zaplaceny některé zakázky dokonce i zrušeny ohledně finanční situace zákazníků v době kotonaviru. Poslední měsíce jsem neplatil řádně resp. vůbec insolvenci. Finance které jsem vydělal pokryly splácení dluhu na nájmu vyúčtování elektriky vyúčtování plynu a tak dále. Nyní mi insolvence byla zrušena z důvodu neplacení a bohužel kvůli neaktivní mu komunikování s insolvenční správkyně ní či soudem v tomto bodě musím dát za pravdu že z mé strany jednání bylo opravdu nulové. Nyní jsem nastoupil do jiné práce a chtěl bych se zeptat zda mám možnost znova žádat o insolvenci případně zda mi bude vůbec umožněna můj dluh činí něco přes 1 000 000 nebo 1 100 000 ovšem čistý příjem podle smlouvy je pouhých 19 000. Mám přítelkyni a vyživovací povinnost na 3 děti ale nechci ublížit mým nejbližším.
20.3.2021 00:05:54

Re: Insolvence na druhý pokus, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, o insolvenci můžete určitě požádat znovu. Nehledě na výši dluhů Vám stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč a po 5 letech Vám bude zbytek prominut. Odměna ins. správce činí 1 100 Kč měsíčně, tedy reálně za 5 let splatíte pouze 66 000 Kč (při příjmu 19 000 Kč a 3 dětech Vám více srážet nelze).
25.3.2021 09:30:13

Rozhodnuti o umoreni dluhu soudne, Komentoval(a): Marketa

Dobry den,

Byla jsem soucasti soudniho rizeni jako poskozena a dotycny se priznal, ze je vinen a bude muset dluhy splatit. Slo o podvod. Je vsak asi 230 poskozenych, castka cca 2 mil. Dotycny bude ve vezeni a zrejme pracovat a nejaka castka se bude postupne kryt na vsechny dluhy. A ja se ptam je i pro nej mozne oddluzeni? Po uhrade 30% ci po 5ti letech splaceni? S diky MarketaS.
25.3.2021 13:24:57

Re: Rozhodnutí o umoření dluhu soudně, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, žádost o insolvenci jde zamítnout pro nepoctivý záměr. Pokud jste se stala obětí např. úvěrového podvodu a podvodník Vám má škodu nahradit, pak se svého závazku pomocí osobního bankrotu nezbaví.
27.3.2021 19:04:25

Dotaz, Komentoval(a): Petr

Dobry den.Byl jsem.se předběžně informovat u Insolventa na podminky naši společné insolvence bylo nám předbéžně vypočtené splatky asi dohromady 8000kč.A manželce bylo zděleno že když vlastní 1/4 chaty tak ji bude prodána .Opravdu o ni může přjít.Děkuji za odpověd.
28.3.2021 21:50:27

Ukončení insolvenci po 3 letech, Komentoval(a): Iva

Dobrý den, dočetla jsem se, že k ukončení insolvenci může dojít i po 3 letech, když se splatí 60 % dluhu. Zajímalo by mne, zda to platí jen pro ty, co jsou v insolvenci od doby kdy to bylo schváleno nebo i pro ty, kteří byli v insolvenci před schválením. Děkuji

29.3.2021 11:23:16

RE: Prodají mi v insolvenci chatu?, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, o způsobu řešení insolvence (splátkový kalendář A/NEBO zpeněžení majetku) rozhoduje soud na návrh ins. správce. Zpeněžení chaty je reálné, neboť se nejedná o nezbytnou nemovitost sloužící k bydlení. Není možné nesplácet své závazky, žádat o osobní bankrot a zároveň nadále držet zbytný majetek.
29.3.2021 11:24:47

Ukončení insolvence po 3 letech, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, možnost ukončit insolvenci po 3 letech při splacení min. 60% se týká jen řízení, která byla zahájena po 6/2019.
7.4.2021 09:56:30

dotaz, Komentoval(a): Petr Chudoba

Dobrý den,
Advokátovi jsem zaplatil 4000,- za sepsání a podání návrhu na oddlužení, ale ten po mě chce dalších 5500,- za jeho služby spojené s podáním žádosti. Odůvodňuje to jako poplatek za právní služby spojené se získáním informací a podkladů pro podání návrhu o oddlužení. Ani jsem nedostal žádný podklad, za co a proč mu mám peníze platit a ani jsem nepodepisoval žádnou částku, která by měla být vyplacena. Jen plnou moc o zastoupení.
Má na to právo, nebo se měl připojit s těmito nároky při podání návrhu o insolvenci?
Děkuji
7.4.2021 11:43:14

Re: Odměna za sepsání návrhu na oddlužení, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, výše odměny za sepsání návrhu na oddlužení je zákonem zastropována u jednotlivce na 4 000 Kč (+ DPH, je-li poskytovatel služby plátcem DPH) a u manželů na 6 000 Kč (+ DPH). Více by po Vás advokát chtít neměl. Častým nešvarem je obcházení těchto pravidel účtováním dodatečných služeb, ale to by se dít opravdu nemělo.
21.4.2021 16:59:29

Insolvence, Komentoval(a): Petra Bílková

Dobrý den, chci se optat zda když Budem s manželem zadat o insolvence, já 3500 a manžel 24000, kolik nám nechají a nájemné za byt 10000.plus 1 dítě. Dluh je zhruba 500000kc.po insolvence nadále platíte další částku. Ajak je možné pak splácet další peněžité závazky, pokud platíte exekuce a tvoří se tím pádem nové, protože nelze z čeho platit jak to potom funguje. Zastaví se ty nové tvořené a po 5ti létě insolvence se budou platit ty co nahromadily během těch 5ti let, a bydlíme u rodičů lze to zasáhnou i je nebo se jich to netýká. Děkuji petra
23.4.2021 17:32:10

RE: Insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, Vám nechají vše, manželovi z příjmu 24 000 Kč zůstane 16 748 Kč. Dluhy vzniklé před insolvencí si věřitelé musí přihlásit do ins. řízení (nesmíte pokračovat ve splácení, jednalo by se o zvýhodňování vybraného věřitele). Během insolvence si nesmíte dělat další nové závazky. Vašich rodičů se vaše insolvence nikterak netýká.
6.5.2021 10:45:58

Insolvence, Komentoval(a): Katerina Zočeková

Dobrý den chtěla bych se zeptat jsem samozivitelka se dvě dětmi a mám insolvenci platit posledních 5 měsíců a zbývá mi uhradit 50tis
8.5.2021 09:22:18

Insolvence , Komentoval(a): Katka

Dobry den vdala jsem se a manzel jiz v i solvenci byl prisel o zaměstnání a nesplaci tak jak ma dik nízkému prujmu ja mam exekuce chteli by jsme pozadat o spolecnou insolvenci ale manželův správce nam rekl ze me manzel do sve insolovence pribrat nemuze tak ksem premyslela ze by tu svou insolvenci zrusil a pozadali jsme spolecne ...ale bojim se ze uz nam to soud nepovoli protoze manzel v insolvenci uz byl?Co ted?
10.5.2021 22:22:50

RE: Insolvece, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, pokud nebude insolvence manželovi zrušena pro nepoctivý záměr, může o další oddlužení společně s Vámi požádat obratem.
11.5.2021 21:21:12

Insolvence, Komentoval(a): Markéta

Dobrý den, mám insolvenci a mám v ní své půjčky i půjčky ex přítele. Mohu mu to nějak dokázat třeba u soudu, že splácím vlastně i jeho dluhy? Protože on tvrdí že nesplácím jeho dluhy, když je insolvence na mě a nikdo mu nic nedokáže.
17.5.2021 17:01:20

Insolvence , Komentoval(a): Klára

Dobrý den, kamarádka má insolvenci a má v ní své půjčky i půjčky ex přítele. Může mu to nějak dokázat třeba u soudu, že splácí i jeho dluhy? Protože on tvrdí že nesplácí jeho dluhy, když je insolvence na ní a nikdo mu nic nedokáže.
17.5.2021 21:52:25

RE: Insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, předmětem insolvence nemohou být nikdy cizí dluhy. Pokud si vaše kamarádka vzala půjčky na své jméno a peníze pak třeba dále poskytla příteli, pak se jedná formálně o dluhy vaší kamarádky (nikoliv jejího přítele) a musí je splácet ona. Nezávisle na tomto osobním bankrotu může kamarádka dále tyto peníze vymáhat po svém příteli.
18.5.2021 20:54:42

, Komentoval(a): Roman

Zdravím chtěl bych se zeptat? Dá se podat navrch na insolvenci když je dluh víc jak milion a výdělek cca 15000 čistého. Díky za odpověď.
23.5.2021 22:54:59

Dotaz, Komentoval(a): Petr

Dobrý večer.
Mám zařízenou insolvecni vše schváleno atd.
Můj dotaz Můj dluh činí 230tis jak dlouho tedy budu muset insolvenci platit? Splátka je 6600. 100 procent dluhu bych mě platit do necelých 3 let. Můj správce je pri vysvětlování strašně rychlý a já nerozumím tomu jak to funguje. Děkuji předem za odpověď.
24.5.2021 14:31:27

Re: Jak dlouho budu v insolvenci?, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, insolvence končí po 5 letech NEBO po 3 letech po splacení min. 60% přihlášených pohledávek NEBO kdykoliv po uhrazení 100% přihlášených pohledávek (pravděpodobně váš případ, kdy splatíte 100% za necelé 3 roky).
25.5.2021 15:17:02

Průběh a ukončení insolvence, Komentoval(a): Zuzana

Dobrý den,
jak je to s průběhem insolvence.
Pokud budu splácet tak jak mám... že mám stále příjem, ze kterého se částka může odečítat.
Např. po 3 letech mám splaceno 30% svých dluhů... co následuje?
druhý příklad. 5 let splácím tak jak mám, uplyne 5 let - ještě zbývá splatit např 40% - co se tedy dějě potom? Když splácím jak mám, je mi zbytek odpuštěn, nebo??

Mockrát děkuji
9.6.2021 06:35:29

Insolvence, Komentoval(a): Jan Chudanic

Jsem lnsolvenci už 3rok mám ji na 5 let dluch činil 160 800 poprosili sme Soud splacet dluh měsíčně 1500 kc na 5 let Soud nám 83 % polovina toho dluhu 88 765 kc mame do 5 led zaplatit zaplatit měsíčně 1500kc na 5 let splátkový kalendář.Chci se zeptat platim měsíčně 4000kc mam zaplaceno už 3 roky 101 000 kc proč mám platit 5let když částka dlužná je zaplacena Intervenční Spravce my řekl že mám dal platit to bych zaplati na 5let muj dluh co jsem mel to částka dlužná to je těch 160 756 můj dluh tak k cemu mam bankrot. Nechaputoco se děje proto to dávám na Soud i Insolvencni na Ministerstvu Vedouci my říkala můžete my prosim poradit je to správní rozhodnutí.
10.6.2021 10:50:03

Insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, insolvence končí uplynutím 5 let nebo splacením 100% přihlášených pohledávek. Není to tak, že stačí splatit jen tu část, kterou navrhujete v žádosti o oddlužení (zde předkládáte odhad, kolik toho asi za 5 let splatíte). Pokud se Vám daří lépe a splatíte více, je to naprosto v pořádku. Stejně tak pokud by se Vám dařilo hůře a nesplatil byste např. 83% ale jen 30%, stále by to stačilo pro úspěšné oddlužení.
15.7.2021 18:38:17

Důchodce, Komentoval(a): Jan Chudanic

Mám insolvenci na 5 let a mám ji od roku 2018. Přišel nový Insolvenční zákon z roku 2019 a na mě ten zákon neplatí. Měl jsem dluh 160 658 Kč- Soud mi ho snížil na 88 862 Kč. Mám zaplaceno 105 000 Kč. Zaplatil jsem už 3 roky a 6 měsíců. Proč mi to insolvenční správce neukončí?

16.7.2021 12:51:55

RE: Důchodce, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, novela ins. zákona z roku 2019 se vztahuje jen na nově započatá řízení po 6/2019. Pro Vás tak neplatí možnost žádat o kratší oddlužení na 3 roky pro seniory (nebo o zkrácené oddlužení na 3 roky při uhrazení min. 60% přihlášených pohledávek).
26.7.2021 17:12:22

, Komentoval(a):

Dobrý den,chtela bych se zeptat, manžel vstoupil do infolince sám,já mám predmanželskou smlouvu,může i slovenští soudce požádat výpis z moho účtu?Děkuji za odpověď.
24.8.2021 15:21:12

Dotaz, Komentoval(a): Vladka Merunkova

Dobrý den prosím vás dostala jsem se svojí hlouposti do dluhové pasti. 300 000 je lepší podat insolvenci nebo bankrot děkuji za odpověď merunkova
25.8.2021 10:25:43

RE: Insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, insolvence a osobní bankrot jsou pro fyzické osoby synonyma (označují stejnou záležitost). Nezvládáte-li splácet své závazky, požádejte o osobní bankrot (insolvenci, oddlužení).
8.9.2021 11:44:59

dotaz, Komentoval(a): Vladislav

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když chci vyhlásit insolvenci, zda musím předtím pracovat minimálně dva roky v pracovním poměru? Děkuji za odpověď.
10.9.2021 14:56:53

RE: Insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, pro schválení oddlužení musíte pouze doložit, že jste schopen měsíčně splácet min. 2 200 Kč (nemusíte být ani zaměstnán, stačí např. příjem z rodičovské, dar, atd.).
15.9.2021 13:32:03

Mám nárok na osobní bankrot?, Komentoval(a): Jennifer Matouschková

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat zda mám nárok na osobní bankrot mám dluh 7 tisíc od nebankovní půjčky a dluh na zdravotními Dluh dohromady bude max 30 tisíc mohu tedy žádat o osobní bankrot a splátkový kalendář ?
15.9.2021 19:08:55

RE: Osobní bankrot, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, o osobní bankrot požádat můžete i s dluhem 37 000 Kč, ale velmi pravděpodobně by se Vám to nevyplatilo. Jen za sepsání návrhu na oddlužení byste zaplatila 4 000 Kč (+ DPH). Dále 250 Kč (+ DPH) za přezkum každé pohledávky a měsíční odměna ins. správce činí 1 100 Kč (za každý započatý měsíc insolvence).
9.10.2021 09:08:42

Insolvence - splácení 30% dluhu, Komentoval(a): Veronika

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, podle čeho soud nakonec rozhoduje o "dostatečne snaze" (nikde není přesně definováno, chápu, že je to asi individuální)? Mám insolvenci schválenou od září 2021. Dle předpokladů při splácení 2 500,-/měs za 5 let splatim 6% svého dluhu. Pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou, momentálně jsem na RD a teď čekám druhé dítě. Mám prihlášenou "pouze" jednu pohledávku a teď by mě zajimalo, jak soud bude rozhodovat o dostatečne snaze. Uvedu příklad. Někdo bude mít přihlášeno třeba 10 pohledávek. Jednomu věřiteli splatí např. 3%, druhému 15% atd... Dohromady tedy splatí 30% svého celkového dluhu. Kde je potom " selský rozum"? Já bych pochopila, kdyby to bylo 30% každému z věřitelů. Jak je na to tedy nahlíženo? Děkuji za odpověď.
11.10.2021 12:59:51

Projevení snahy, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, podmínka splatit během 5 let oddlužení min. 30% přihlášených pohledávek platila pro řízení zahájená do 6/2019. Nově tato podmínka neplatí a stačí "projevit snahu" (a splácet měsíčně min. 2 200 Kč). Každý dlužník má jinak velké dluhy, příjmy a možnosti. Dle dřívějších pravidel (min. 30%) by část dlužníků na insolvenci nikdy nedosáhla (např. invalidní důchodce s milionovými dluhy) a setrvávala by nadále v šedé ekonomice, což je nevýhodné pro stát i věřitele. Proto tato podmínka padla, aby měl každý šanci na nový začátek. Soud však nově posuzuje míru snahy, kdy bere na zřetel mnoho okolností (výše dluhů, rodinná a materiální situace dlužníka, atd.).

14.10.2021 14:21:06

Insolvence , Komentoval(a): Martin

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli mam šanci uspět ve schválení insolvence i v případě že nemám exekuce ale nejsem schopen splácet. Platíme s manželkou měsíčně dost přes padesát tisíc korun a nezbývá nám na základní potřeby. Dluhy splatit chci ale nevím jak jinak řešit naší současnou situaci. Do teď jsme vytloukali klín klínem ale není to řešení pro dlouhodobé výhledy. Děkuji za odpověď.
14.10.2021 23:58:07

RE: Insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, ano, pro schválení insolvence není nutné být v exekuci. Stačí být předlužen (nebýt schopen splácet) nebo mít závazky po splatnosti.
18.10.2021 13:10:59

Insolvence, Komentoval(a): Monika

Dobry den, mohu zažádat o insolvenci i když budu pracovat v zahraničí? Dekuji
25.10.2021 10:46:00

Insilvence, Komentoval(a): Karel Horák

Dobrý den. Mám dluh 600000kc.Teď mám zaplaceno cca 120 tisíc Kč z platu včetně deponovanych srážek. Mám šanci na ůspešné oddlužení?
25.10.2021 12:10:44

RE: Insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, u insolvencí zahájených před 6/2019 je nutné během 5 let splatit min. 30% (ve vašem případě 180 000 Kč) U pozdějších řízení stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč a projevit snahu.
27.10.2021 07:48:57

Insolvence, Komentoval(a): Karel Horák

Má insolvence začala 1.4. 2021 a první splátku odeslal ins. správce 20.7.2021. Už ins. správce dostal tento měsíc celkem 118 195 Kč, které mi byly celkově strženy ze mzdy.

30.10.2021 16:35:38

, Komentoval(a): Jiří Bartoš

Mám insolvenci od roku 2016 a 9/21 mi končí.Mohl bych požádat KS o odpuštění zbytků dluhů? Mám spláceno přes 60%. Správce mi k tomu nic neřekl. Zdá se mi že se ti tzv. správci myslí jen na svou kapsu. Děkuji Bartoš

3.11.2021 15:01:08

RE: Insolvence, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, rychlejší insolvence (3 roky při splacení min. 60% přihlášených pohledávek) se týká jen nově zahájených řízení po 6/2019. Úkolem správce není Vám ponechat co nejvíce peněz a udělat Vám insolvenci co nejpříjemnější. Cílem správce je umořit co nejvyšší část přihlášených pohledávek. Správce tak musí tzv. hledět na vlastní kapsu, resp. na kapsu věřitelů (to je jeho práce, za kterou ho Vy sám platíte).
18.11.2021 21:00:13

, Komentoval(a): Milan

Dobrý den,
Mám v plánu zažádat o insolvenci ale momentálně jsem v pracovní neschopnosti. Mohu i tak zažádat ?
4.12.2021 17:31:40

, Komentoval(a): Ivana

Mám dluh 30 000 Kč. Co je lepší - insolvence nebo vyhlásit osobní bankrot? Děkuji

4.12.2021 22:58:08

Insolvence nebo osobní bankrot, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, pro fyzické osoby je insolvence a osobní bankrot jedno a to samé. Doporučuji zvážit, zda se Vám osobní bankrot vyplatí pro takto malý dluh (sepsání návrhu na insolvenci Vás přijde na necelých 5 000 Kč, dále byste platil náklady na přezkum pohledávek, měsíční odměnu ins. správce). Nebylo by lepší snížit své výdaje na naprosté minimum, najít si na 2-3 měsíce brigádu navíc, zatnout zuby, splácet a za 2-3 měsíce mít vše vyřešeno?

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat