Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Splátkový kalendář

Splátkový kalendář


Definice Splátkový kalendář

cestovní mapa splácení úvěru, obsahuje přesná data a výše splátekDotazy v poradně k Splátkový kalendář

S

#9612, Koronavirus, nebankovní půjčka a odložení splátek, Půjčka, 6.4.2020

Dobrý den, na jeden dotaz ohledně odkladu splátek nebankovek jste odpověděl, že se to bude týkat i Zaplo.cz. Musím říct, že u nich mám půjčku a odklad nutně potřebuji. Bohužel oni se chovají jako totální pitomci. Chtějí zasílat nějaký splátkový kalendář poštou, ten podepsat ověřeným podpisem, nebo co. Zvažuji že na tuto společnost podám žalobu, půjčku dají online, prakticky nic nechtějí, ale nyní mě budou nutit do návštěv pošty, ověření podpisu, prostě totální hlupáci. Nevíte náhodou jestli na toto mají nárok v této situaci? Děkuji

Dobrý den,

nechat si ověřit podpis na poště je otázka 5 minut a 30 Kč, věřitel na to má nárok, není důvod ho žalovat. Nelíbí se Vám podmínky současné úvěrové společnosti? Poohlédněte se u konkurence. Jinak věřte tomu, že v Zaplo mají vše velmi dobře spočítané. Vašimi slovy, za "pitomce" bych spíše označil jedince, kteří jsou schopni si u nich půjčit za RPSN ve výše tisíců procent. Dnes si půjčíte 30 000 Kč a za měsíc musíte vrátit 36 900 Kč. RPSN příjemných 1 142%. Neberte to, když banky půjčují za 4-7%. 

F

#9547, Koronavirus a insolvence, Exekuce a insolvence, 2.4.2020

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co mám dělat? Od března mi začal platit splátkový kalendář na insolvenci, ale nový zaměstnavatel mě nechal doma, jelikož není práce v dopravě. Jak mám začít plnit teď splátkový kalendář?

Dobrý den,

jste-li stále zaměstnán (byť doma s překážkou v práci na straně zaměstnavatele), pobíráte 60% mzdy. Nejste-li zaměstnán, pak jste registrován na Úřadu práce a pobíráte podporu v nezaměstnanosti. V obou případech lze z těchto příjmů hradit insolvenční splátky, aspoň v min. výši 2 200 Kč měsíčně.

A

#9501, Insolvence a mimořádný příjem, Exekuce a insolvence, 31.3.2020

Dobrý den, jsem v insolvenci a plním splátkový kalendář. Je taková situace, že marodím a platím si pojistku, kde mam denní odškodné a mají mě vyplácet. Tak se chci zeptat, jestli na to má nárok insolvenční správce.

Dobrý den,

jedná se příjem, který podléhá insolvenčním srážkám. Sečte se váš příjem ze zaměstnání a z pojistky a z celkové částky se vypočte srážka a nezabavitelné minimum (kolik Vám zůstane).

MM

#9457, Koronavirus - neplatila jsem odvody, dostanu podporu?, Osobní a rodinné finance, 29.3.2020

Dobry den, mam dluh na socialnim pojisteni, neplatila jsem asi rok. Protoze jsem prodavala nabytek, kvuli koronaviru jsem se odhlasila a prihlasila na urad. Bylo jasne, ze nabytek asi ted nikdo kupovat nebude. Tak podporu asi nedostanu a nevim, zda dostanu vubec nejakou socialni podporu, kdyz tam mam nedoplatek.

Dobrý den,

pokud jste neplatila sociální pojištění ani jinak nepřiznávala příjmy, nebudete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Pravděpodobně tak dosáhnete pouze na životní nebo existenční minimum (2 200 Kč - 3 410 Kč měsíčně). Máte-li dluh na sociální pojištění, je velmi pravděpodobné, že ho stát po Vás bude vymáhat exekučně. Doporučuji si co nejdříve najít řádné zaměstnání (i v době koronaviru je vysoká poptávka po pokladních a skladnících), platit poctivě všechny odvody a domluvit si se správou sociálního zabezpečení splátkový kalendář na vznilý dluh (snažte se předejít exekuci, která by byla dražší).

M

#9435, Mám nemovitost, chci do insolvence, Exekuce a insolvence, 27.3.2020

Dobrý den, potřebuji jít do insolvence, jelikož jsem si kvůli svoji blbosti nasekal dluhy. Ale mám nemovitost, o kterou nechci přijít. Jde o pozemek. Jde nemovitost nějak uchránit před prodejem insolvenčním správcem, popřípadě se s ním domluvit?

Dobrý den,

o způsobu řešení insolvence (zpeněžení majetkové podstaty dlužníka a/nebo splátkový kalendář) rozhoduje soud. V insolvenci tak k nucenému prodeji pozemku dojít nemusí, ale nelze to vyloučit (bere se ohled na výši dluhů, hodnotu nemovitosti a výši předpokládaných příjmů během následujících 5 let). Insolvence neslouží k ochraně majetku dlužníka před věřiteli, ale dává lidem šanci na nový začátek (propadnutí majetku a/nebo 5 let o chlebu a bodě a následné prominutí všech dluhů).

Články o Splátkový kalendář

Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

13.1.2019, Osobní a rodinné finance

… osobpřipadá v úvahu pouze oddlužení (tzv. osobní bankrot). Oddlužení (osobní bankrot)Předlužení řešenéosobním bankrotem může mít dvě formy: Splátkový kalendář:odevzdávání všech příjmů mimo nezabavitelného minima během následujících 5 let Zpeněžení majetku:prodej majetku dlužníka (…

Bankovní slovník

Bankovní slovník

29.8.2016, Banka

… emitenta směnky zaplatit majiteli směnky uvedenou částku ve stanovený čas na přesném místě, využíváno především jako ručitelský prostředek Splátkový kalendář:cestovní mapa splácení úvěru, obsahuje přesná data a výše splátek Stoplistace:označováno též jako blokace karty, zablokov…

Jak zvládat finanční potíže

Jak zvládat finanční potíže

17.1.2015, Osobní a rodinné finance

… na váš případ dívat jinak a vy můžete skončit i u soudu. Nepřeceňujte své možnosti splácení. Pokud to uděláte a nebudete schopni dodržovat splátkový kalendář, budete trvale v prodlení. Co udělá moje banka, aby pomohla?Tam, kde je opravdová finanční nouze, je v zájmu banky totéž, …

Půjčit či nepůjčit Evropě - to je to, oč tu běží!

Půjčit či nepůjčit Evropě - to je to, oč tu běží!

14.12.2011, Politika

…i půjčce, případně ji zcela logicky podmiňují účelností, definovaným splátkovým kalendářem a cost benefit analýzou. Přesný účel nikdo nezná, splátkový kalendář nebude a prezentovat cost benefit analýzu skladným výsledkem by bylo těžší než nechat zmizet Sochu Svobody. Zcela na opačn…Rychlé odkazy

Banky v ČR