Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Splátkový kalendář

Splátkový kalendář


Definice Splátkový kalendář

cestovní mapa splácení úvěru, obsahuje přesná data a výše splátekDotazy v poradně k Splátkový kalendář

Z

#14888, Insolvence, Exekuce a insolvence, 22.7.2021

Dobrý den, mám dotaz, bývalý partner, s kterým již 5 let nežijí, má insolvenci, oddlužení mu bylo schváleno kombinací splátkového kalendáře a prodeje nemovitosti. V nemovitosti bydlím já, po řádné koupi, ale jelikož prodej nemovitosti proběhl krátce před vyhlášením insolvence, byla na mě podána odpůrci žaloba. Abych o dům nepřišla, vyplatím dluhy bývalého partnera já. Co mě však velmi zaskočilo je, že si správce nárokuje za 7 měsíců práce daného případu cca 110 000 Kč s DPH a žádá to po mně. Vím, že správci odměna náleží zhruba 1 000 Kč měsíčně, ale taková to suma, zda se mi být nereálná. Prosím o radu.

Dobrý den,

měsíční odměna správce pokrývá pouze variantu oddlužení "splátkový kalendář". Za zpeněžení majetku náleží správci další odměna, která může být v případě hodnotné nemovitosti i takto vysoká. Můžete vše nechat přezkoumat právníkem, který Váš případ detailně nastuduje a posoudí. 

MS

#14667, Načerpala jsem hypotéku, Hypoteční poradna, 28.6.2021

Pokračování dotazu č. 14 665: Dobrý den, děkuji za odpověď, je mi jasné, že peníze banka nepůjčuje zdarma, nicméně jsem měla za to, že úroky budou odcházet v každé měsíční splátce, čili suma ke splacení nebude o úroky dále narůstat, viz splátkový kalendář, kde je orientačně vyčíslen úrok na 2.5 mil., ovšem zahrnut v měsíčních splátkách.

Dobrý den,

tak tomu samozřejmě je. Většina bank neukazuje klientům denní změny ale pouze měsíční (na konci každého měsíce vidíte, kolik činil úrok a jaká část splátky šla na úmor). V případě denních aktualizací Vám ale vždy dluh v mezičase mezi splátkami poroste (a sníží se skokově se zaplacenou splátkou). 

Ještě je pravděpodobné, že se Vám mírně změní výše měsíční splátky hypotéky (která byla v úvěrové smlouvě pouze odhadována na základě očekávaného data načerpání úvěru - toto datum však není možné nikdy trefit na den přesně). 

JK

#14439, Prodej domu v exekuci a insolvenci, Reality, 2.6.2021

Dobrý den, prosím pěkně, jak dlouho trvá prodej domu v oddlužení? Jsem v ID, ale podařilo se mi rekvalifikovat se a najít si odbornou práci v IT. Exekutoři se okamžitě vyrojili jak vosy a navzájem se předbíhají, koho z nich že mám okamžitě uspokojit. Svou situaci chci kvůli nim řešit insolvencí. Už teď mám ID z psychiky. Dluhy mám při svých příjmech ještě tak na rok. Avšak exekutoři se tváří, jako bych jim splácením ubližoval. Zřejmě je tím okrádám. Stihne mi během 1 roku insolvenční správce prodat i barák (co jsem kvůli němu v exekucích)? Děkuji.

Dobrý den,

v exekuci ani insolvenci nemůžete Vy sám nemovitost prodat (takový prodej by šlo stornovat i 3 roky zpětně). Exekutoři Vám pravděpodobně zapsali na dům již exekuci a o případném způsobu řešení insolvence (splátkový kalendář a/nebo zpeněžení majetku) rozhoduje soud na návrh ins. správce. 

JM

#14145, Ukončení insolvence, Exekuce a insolvence, 6.5.2021

Dobrý den, včera mi brzy ráno přišel email od mého insolvenčního správce, že už nemám posílat splátku, že má insolvence skončila k 30.4. 2021 po 5 letech a že to posílá na soud. To je sice fajn, ale mi chybí mi ještě jedna splátka, která činí 8 000 Kč. Tím pádem nedosáhnou na 30% oddlužení. Co teď, poradíte mi prosím?

Dobrý den,

splátkový kalendář v oddlužení končí uplynutím 5 let a nelze ho prodlužovat s argumentem, že jste doposud nesplatila min. 30% přihlášených pohledávek. Váš případ nyní posoudí soud a rozhodne o prominutí dluhů. 

K

#14080, Insolvence a daňový přeplatek, Daně, 30.4.2021

Dobrý den, mám dotaz ohledně přeplatku na dani. V dubnu mi končí insolvence po 5 letech (60 měsících) formou splátkového kalendáře. Můj dotaz se týká situace, jaký bude postup, když mi vrátí daně až v květnu. Musí se tato částka také odevzdat ještě do insolvence? Předem děkuji.

Dobrý den,

končí-li váš splátkový kalendář v dubnu, pak květnové příjmy již na úmor vašich dluhů v rámci insolvence použity nebudou. 

Články o Splátkový kalendář

Hypotéka a rozvod: 3 možnosti, jak se po rozvodu vypořádat s hypotékou

Hypotéka a rozvod: 3 možnosti, jak se po rozvodu vypořádat s hypotékou

25.10.2020, Hypotéka

…to může být problém. V takovém případě co nejdřív kontaktujte bankua začněte s ní situaci řešit. Poskytovatel vám může navrhnout individuálnísplátkový kalendář. A co když chcete po rozvodu novou hypotéku apřitom platíte výživné? V takovém případě počítejte s tím, že se to projeví …

Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

13.1.2019, Osobní a rodinné finance

…h osobpřipadá vúvahu pouze oddlužení (tzv. osobní bankrot). Oddlužení (osobní bankrot)Předlužení řešenéosobním bankrotem může mít dvě formy: Splátkový kalendář:odevzdávání všech příjmů mimo nezabavitelného minima během následujících 5 let Zpeněžení majetku:prodej majetku dlužníka (…

Bankovní slovník

Bankovní slovník

29.8.2016, Banka

… emitenta směnky zaplatit majiteli směnky uvedenou částku ve stanovený čas na přesném místě, využíváno především jako ručitelský prostředek Splátkový kalendář:cestovní mapa splácení úvěru, obsahuje přesná data a výše splátek Stoplistace:označováno též jako blokace karty, zablokov…

Jak zvládat finanční potíže

Jak zvládat finanční potíže

17.1.2015, Osobní a rodinné finance

… na váš případ dívat jinak a vy můžete skončit i u soudu. Nepřeceňujte své možnosti splácení. Pokud to uděláte a nebudete schopni dodržovat splátkový kalendář, budete trvale v prodlení. Co udělá moje banka, aby pomohla?Tam, kde je opravdová finanční nouze, je v zájmu banky totéž, …

Půjčit či nepůjčit Evropě - to je to, oč tu běží!

Půjčit či nepůjčit Evropě - to je to, oč tu běží!

14.12.2011, Politika

…i půjčce, případně ji zcela logicky podmiňují účelností, definovaným splátkovým kalendářem a cost benefit analýzou. Přesný účel nikdo nezná, splátkový kalendář nebude a prezentovat cost benefit analýzu s kladným výsledkem by bylo těžší než nechat zmizet Sochu Svobody. Zcela na opač…Banky v ČR