Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6625, Může matce s dítětem exekutor obstavit účet?

Může matce s dítětem exekutor obstavit účet?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, prvně mi přišla výplata na vkladení knížku a na poště jsem nemohla vybrat, prý exekuce. Na hlavní pobočce jsem jen odevzdala vkladení knížku, prý ke kontrole. Teď se synem jsem úplně bez prostředků. Jak zjistím, kdo mi obstavil účet, abych se mohla s nimi domluvit? A mohou mi sebrat celou výplatu, když jsem matka sama se synem a teď nemohu ani zaplatit byt a popkatky? Děkuji

Dobrý den,

dluhy musí platit každý. I matka samoživitelka, nezaměstnaný, senior či invalidní důchodce. Při blokaci účtu z důvodu exekuce máte nárok na jednorázovou výplatu dvojnásobku životního minima (máte-li na účtu dostatek peněz) - tyto peníze Vám pomohou uhradit nejnutnější výdaje. Dále Vám bude pravděpodobně uvalena exekuce na mzdu, ze které Vám bude zůstávat pouze tzv. nezabavitelné minimum (přesná výše závisí na počtu vyživovaných osob, výši Vaší výplaty a typu pohledávek - přednostní/nepřednostní).

Před obstavením účtu jste byla určitě vyzvána k uhrazení dluhu. Následovalo soudní řízení, které posvětilo exekuční vymáhání. Teď už je na domluvu pozdě. Exekutor Vám obstaví vše až na nezabavitelné minimum tak, aby došlo k co nejrychlejší úhradě Vašich dluhů (exekutor Vás bude brzy kontaktovat).