Insolvence a zrušení daru, Exekuce a insolvence

Dobrý den, můžu požádat soud o snížení splátky daru od jiné osoby? Při podání žádosti o insolvenci jsem musela mít dárce, protože můj příjem byl velmi malý a oddlužení by mi nezbylo povoleno. Pobírám plat a navíc mám invalidní důchod 1. stupně, což je nějakých 4 500 Kč. Můj příjem se v současné době změnil na nějakých 16 000 Kč - to je o 10 000 Kč více než jsem měla v době žádosti. Můj dárce mi už delší dobu peníze neposílá, a tudíž dar platím sama z peněz které mi posílá můj insolvenční správce. Dar činí 6 500 Kč. Chci se zeptat jestli je možné s tím něco dělat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dárce může svůj dar odřeknout a Vy můžete tuto skutečnost nahlásit ins. správci a ponížit splátky. Nicméně stále je třeba plnit podmínky oddlužení (pro řízení započatá před 6/2019 splatit během 5 let min. 30% dluhů, pro novější řízení splácet měsíčně min. 2 200 Kč).