Majitelství vozidel při insolvenci - může být manžel vedoucím majitelem?

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat. Máme s manželem insolvenci. Máme dvě auta, které nám zůstala. Jedno už je ve velmi špatném stavu, budeme prodávat za stejnou cenu, kterou jsme uváděli soudu a i ta hodnota je opravdu skutečná. Jelikož jsme závislí na 2 autech, musíme za to horší koupit náhradní, také ojeté, starší. Auto za auto. Můj dotaz zní, zda musím být stále vedena jako majitelka vozů (obou) nebo může být veden u nově koupeného ojetého jako majitel manžel? Dosud jsem majitelkou já u obou aut. Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

pokud Vám auta byla ponechána a nyní by došlo jen k výměně kus za kus s přepisem na manžela, neměl by být s celou transakcí problém. Doporučuji ale vše předem konzultovat s ins. správcem.