Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9575, Insolvence a přezkum pohledávek

Insolvencní správce odmítl poradit ohledně nároku na finanční podporu

Pokračování dotazu č. 9570: Dekuji za odpoved, prave ze insolvencni spravce jim to uznal, ze pry na to maji narok a kdyz jsem potrebovala poradit a at se nato podiva ze ho prosim, tak mi rekl, ze to neni v jeho popisu prace, ze je jako prostrednik,  ktery chrani i zajmy veritelu a je pouze na mne.

Dobrý den,

insolvenční správce ale skutečně nemá v popisu práce za vás podávat žaloby pro neplatnost úvěrové smlouvy z důvodu nedostatečného ověření bonity klienta před poskytnutím úvěru. On pouze kontroluje, jestli jsou přihlášené pohledávky v souladu s úvěrovými smlouvami (zjednodušeně řečeno, jestli si peníze nárokuje ten, kdo Vám je půjčil a ne někdo cizí, a jestli výše příslušenství odpovídá úvěrové smlouvě). Pro Vaši informaci, za jednu takto přezkoumanou pohledávku bere správce 250 Kč.

Chcete-li žalovat poskytovatele úvěrů pro neplatnost smlouvy z důvodu neověření vaší bonity před půjčením peněz, vyhledejte odbornou právní pomoc.