Zvýšení životního minima a jeho vliv na nezabavitelnou část mzdy - co se stane se splátkovým kalendářem a zprávou insolvenčního správce?

Dobrý den, zpráva insolvenčního správce je podaná soudu, zatím není rozhodnuto. Od dubna údajně dojde ke zvýšení životního minima. Promítne se toto do nezabavitelné části mzdy? A pokud ano, je to automatický proces či je potřeba něco žádat? Myšleno např. změnu ve zprávě IS, změnu splátkového kalendáře atp.  Pokud ano, soud nebo IS?

Dobrý den,

zvýšením životního minima dojde ke zvýšení nezabavitelné částky (o nic žádat nemusíte, dojde k tomu automaticky). Nicméně je dobré si pohlídat, abyste i po snížení srážek ze mzdy stále plnil podmínky insolvence (dle nových pravidel splácel min. 2 200 Kč měsíčně, dle starých pravidel uhradil min. 30% dluhů).