Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #8207, Insolvence a bezdůvodné obohacení

Insolvence a bezdůvodné obohacení, Exekuce a insolvence

Dobry den, jsem v insolvenci a nyni mi udajne vznikl dluh (bezduvodne obohacovani) z duvodu preplatku alimentu od byvaleho manzela . V dobe kdy preplatek vznikl byl manzel rovnez v procesu oddluzneni a jeho finance tedy spravoval prideleny spravce. Dle meho nazoru doslo k pochybeni prave u nej avsak nyni po skonceni insolvence byvaleho manzela tak zada pres pravnika do 7dnu celou castku (87tis) zpet Prosim o radu jak se mam zachovat, kdyz toto nemou splnit a jsem vazana insolvencnim zakonem co se tyce vzniku dluhu a zaroven mi jako samozivitelce v procesu oddluzneni zustava jen minimum financi. Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

došlo-li k bezdůvodnému obohacení (přijala jste peníze, které Vám nepatřily - byť nevědomě a bez vlastního přičinění), je třeba tyto peníze vrátit. Nebyla-li ještě insolvence finálně schválena, doporučuji přidat tento dluh do žádosti o oddlužení, nechat pohledávku přihlásit a splácet ji v rámci osobního bankrotu.