Jak se vyhnout insolvenci a najít řešení pro své přeúvěrování?

Nejlevnější půjčka od Zonky
6.9.2022 Půjčka

Dobrý den, oficiálně jsem přeúvěrovaná. Stále nejsem v SOLUSu, ani v černých číslech. Svou situaci jsem několikrát zkoušela vyřešit konsolidací. Neúspěšně. Takže jeden úvěr kryl ten druhý. Mám oficiální plat cca 22 000 Kč. Bydlela jsem se spolubydlící a dělily jsme se o platby. Nyní bydlím sama, sama na nájem, zvyšování energii. Mé výdaje se zvýšily a já to řešila dalším úvěrem. Např. u ProfiCreditu navýšením. Do této doby jsem vše zvládala splácet. Ale nynější životní situace, žádné bonusy v práci a mala dýška mne dohnaly a nemám na splácení, hlavně mikropůjček a jejich plateb za prodloužení splatnosti. V žádostech jsem uváděla pravdu, jak příjem, ten jsem dokládala výplatnicí či výpisem z BU. Splátky se pohybovaly okolo 7-10 000 Kč. Mikropůjčky s dobou splatnosti 30 dnů jsem do pravidelných výdajů neuváděla. Se společnostmi komunikuji, a když jsem napsala, že mě to mrzí, že nemám na splácení úroků za prodloužení splatnosti, kvůli osobním událostem, a že uvažuji o insolvenci, vyrukovali na mne s úvěrovým podvodem. Mám tedy zažádat o insolvenci? A pokud ano, půjdu sedět? Nebo mám se pokusit splácet, což dělám doposud, ale už to nejde, a nechat na sebe vypsat exekuci? Nejde mi ani o odpuštění dluhu po X letech, ale byla bych vděčná za jakoukoli konsolidaci, kdy se mi veškeré závazky smrsknou do jedné částky, kterou budu normálně splácet.

Dobrý den,

splácení vašich závazků je evidentně nad vaše síly. Jediným řešením se tak zdá být osobní bankrot (insolvence).