Proč byla insolvence zastavena až po pěti letech, kdy manželka splácela a já ne?

Dobrý den, po pěti letech insolvence jsme dostali vyrozumění od soudu, že manželka je oddlužena ale já ne, protože jsem nepracoval a neplatil zdravotní pojištění. Tím mi vznikal další dluh. Vyrozumění znělo, že ve společném oddlužení je manželka oddlužená ale ja ne. Manželka splácela celých 5 let, já ne. Od začátku nechápu, proč insolvence nebyla zastavena v průběhu těch 5 let a přišlo až vyrozumění soudu po ukončeni insolvence. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v případě neplnění podmínek v průběhu insolvence je na ins. správci, jak bude vše řešit (zdali např. podá návrh na ukončení insolvence). Po uplynutí 5 let musí soud rozhodnout o úspěšném či neúspěšném oddlužení. Vy jste podmínky nesplnil (neplatil jste dluhy a navíc jste dělal nové závazky), a proto jste nebyl oddlužen.