Jak dlouho mohu být v prodlení se splátkami a kdy požádat o osobní bankrot?

Dobrý den, jsem matka samoživitelka se dvěma dětmi ve střídavé péči. Mám dluhy, které mě velmi zatěžují. Kolik měsíců musím být v prodlení se splátkami? K poslednímu lednu mi téměř končí pracovní smlouva z důvodu záskoku za mateřskou dovolenou. Kdy si požádat o osobní bankrot a ochranu před exekucí? Dokud mám relativně vysoký přijem okolo 20 000? Od února budu brát cca 10 000 Kč. Celý život pracuji a splácím si své závazky, ale doba je zlá. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro schválení osobního bankrotu musíte být schopna měsíčně splácet min. 2 200 Kč. Z příjmu 20 000 Kč lze se dvěma dětmi (2 vyživované osoby) srážet jen 994 Kč. S příjmem 20 000 Kč ani 10 000 Kč Vám insolvenci nepovolí. Potřebovala byste příjem min. 22 000 Kč čistého.