Jaké jsou možnosti pro plnění oddlužení po nouzovém stavu?

Dobrý den, jak to je po nouzovém stavu s insolvencí? Přišel jsem o práci a mám pouze možnost dělat na DPČ asi za 6 000 měsíčně. Kontaktoval jsem správce, ale nikdo mi to nebere ani žádné reakce na e-mail. Platím insolvenci už přes 3 roky a splaceno mám 39%. Změnily se nějak stanoviska pro plnění oddlužení v době viru COVID-19? Nebo lze požádat o prominutí zbytku dluhu? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o prominutí dluhu ani zbytku insolvence žádat nelze. Ins. správci a soudy budou při hodnocení průběhu osobního bankrotu brát zřetel na krizi koronaviru. Při ztrátě zaměstnání se doporučuji obratem registrovat na Úřadu práce (získáte podporu v nezaměstnanosti a stát za Vás bude platit zdravotní pojištění, které byste si jinak v minimální výši musel platit sám). Při současné minimální nezaměstnanosti kolem 3% určitě nebude problém si rychle najít nové zaměstnání.