Co to pro mě znamená, když mi věřitel podá trestní oznámení za podvod?

Dobrý den, podala jsem návrh na oddlužení a zveřejněn byl 15.2.2022. Stále jsem před rozhodnutím. Mám ale věřitele, který mi neustále vyhrožuje trestním oznámením za podvod. Už jednou na mě tr. oznámení podal, ale z mé strany bylo dokázáno, že se o podvod nejednalo. Jsem s věřitelem v kontaktu a splácela jsem mu měsíční splátky do doby zveřejnění v insolvenčním rejstříku. Poslední splátku jsem stihla zaplatit v lednu 2022. To že jsem podala návrh na oddlužení ví a i to, že od zveřejnění nesmím nic platit. I přesto na mě TO podá. Je třeba říct, že jsem dostala doplatek ID a ten použila na zaplacení exekuce, kde hrozilo zabavení majetku. U věřitele se nejedná o úvěr, ale o dluh na nájmu. Vždy když jsem mohla splácela jsem, pokud mě nezradilo zdraví. O všem jsem ho informovala, co se týká finanční situace, zdravotních problémů proč jsem určitou dobu nesplácela. Co to pro mě tedy znamená, když na mě podá TO za podvod? Hrozí mi odnětí svobody? Jedna opravdu o podvod z mé strany? Dluh je starý cca 5 let. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

dlužit peníze není trestné a již jednou bylo prokázáno, že se nejedná o podvod. Jde tak spíše o neférové praktiky věřitelů, kteří se snaží z dlužníka dostat peníze za každou cenu a to i s využitím smyšlených hrozeb. Doporučuji s věřitelem více nekomunikovat.