Insolvenční správce a zveřejňování fotografií vybavení pronajatého bytu: Co říká zákon a ochrana soukromí?

Pokračování dotazu č. 8134: Dobrý den, omlouvám se, špatně jsem formuloval otázku. Bydlím v pronajatém bytě. Insolvenční správce si přijde prohlídnout a nafotit vybavení tohoto bytu. Může dle nějakého zákona tyto fotografie zveřejňovat? Třeba v insolvenčním rejstříku? Není tady nějaká ochrana soukromí? Děkuji

Dobrý den,

fotky Vašeho vybavení domácnosti nikdo v insolvenčním rejstříku zveřejňovat nebude. Samotné focení lze chápat jako nepohodlí, nicméně v rámci insolvence je třeba tato a další omezení strpět. Nezvládla jste uřídit své osobní finance, a proto jste si požádala o tzv. nucenou správu, kdy nad Vašimi financemi bude bdít soudem dosazený správce. Věřitelé dostanou své peníze později než by měli a pravděpodobně ne všechny. Chcete-li se těmto nepříjemnostem pro příště vyhnout, bude třeba lépe řídit své osobní finance.