Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #4345, Dětská vkladní knížka

Dětská vkladní knížka, Exekuce a insolvence

PP

Dobrý den, chci se zeptat, babička by chtěla založit dětskou vkladní knížku, ale já jako zákonný zástupce jsem v insolvenci. Bude to nějaký problém? Děkuji

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

i v insolvenci můžete založit dětskou vkladní knížku svému dítěti. Produkt v bance můžete založit jen Vy coby zákonný zástupce dítěte (babičce vkladní knížku v bance nezaloží). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Spotřebitelské úvěry jsou stále levnější. Průměrný úrok poprvé klesl pod 6%

Spotřebitelské úvěry jsou stále levnější. Průměrný úrok poprvé klesl pod 6%

23.9.2019, Půjčka, Autor: Pavel Strašák

Měsíc od měsíce levnější. Taková je v poslední době situace na trhu se spotřebitelskými úvěry. Jejich úroková sazba klesá už 4 měsíce v řadě. V srpnu se dokonce dostala pod hranici 6%.

Ani nejvýhodnější termínovaný účet na inflaci nestačí. Přesto nemá na trhu konkurenci

Ani nejvýhodnější termínovaný účet na inflaci nestačí. Přesto nemá na trhu konkurenci

20.9.2019, Spoření, Autor: Jan Budín

Termínované vklady lidé dlouho vnímali jako ochranu peněz před inflací. Jenže zatímco inflace roste, úroky se drží při zemi. Ani nejvýhodnější termínovaný vklad si s ní už neporadí. Přesto byste na ně neměli zapomínat – stále totiž nabízí bezpečné uložení peněz se zajímavým úrokem.

Velké porovnání spoření – září 2019

Velké porovnání spoření – září 2019

18.9.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Je libo spořící účet s úrokem 2%? Neváhejte, nabídka platí jen do konce září. I tak dnes mnohé banky lákají nové klienty na časově omezené nabídky. Přinášíme Vám přehledné porovnání úroků všech bank

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#7551, Odměna za sepsání návrhu, Exekuce a insolvence, 23.9.2019

Dobrý den, jak je to s placením za sepsání návrhu insolvence? Právník si ji bude přihlašovat do insolvence? Měsíční odměny insolvenčního správce - jestliže se platí již při zahájení insolvencniho řízení a nákladů insolvencniho správce za přezkum pohledávek. Jde mi o to jestli se toto vše bude strhávat až že splátek insolvence nebo zda to po mne může být vyžadováno jako platba mimo splátky insolvence? Děkuji

Dobrý den, odměna za sepsání návrhu na insolvenci je regulována státem (pro jednotlivce max. 4 000 Kč bez DPH, pro manželé max. 6 000 Kč bez DPH) a měla by být placena z insolvence formou přihlášené pohledávky. Problém je, že za těchto podmínek (které jsou velmi nepříznivé pro kohokoliv, kdo by Vám službu "sepsání návrhu" poskytl) možná nenajdete nikoho, kdo by Vám návrh sepsal. Odměna insolvenčního správce se hradí z insolvence. 

L

#7550, Mám šanci na hypotéku s minimální mzdou?, Hypoteční poradna, 22.9.2019

Dobrý den, jsem přibližně 2 roky po insolvenci, kterou jsem doplatila dříve než za 5 let. Pracuji již 8 let v jednom zaměstnání s napsanou minimální mzdou a mám jedno dítě ve věku 10 let. Ráda bych měla vlastní bydlení. Je u nějaké banky šance na hypotéku? Pokud ano, dá se ručit tou danou nemovitostí? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, ve Váš prospěch hovoří délka zaměstnání u současného zaměstnavatele (8 let), nicméně kombinace "minimální mzda, 2 roky po insolvenci a jedna vyživovaná osoba" získání hypotéky bohužel neumožní. Insolvenci vyřeší čas - banky nepůjčují lidem 4-5 let po insolvenci, tedy za 2-3 roky tento problém odpadne. Nicméně s minimální mzdou byste hypotéku nikdy nezískala - bude třeba přiznat celý příjem a nenechávat si nic vyplácet bokem. 

B

#7549, Zvýšení nezabavitelné částky od června, Exekuce a insolvence, 22.9.2019

Dobrý den, jsem v exekuci a je mi z důchodu 9 900 Kč sráženo 2 360 Kč. Jak je to tedy stou nezabavitelnou částkou, která měla být zvýšena? Děkuji

Dobrý den, zvýšení nezabavitelného minima od června 2019 se týká pouze více vydělávajících dlužníků (u jednotlivce bez vyživovacích povinností od 16 500 Kč). Toto opatření má motivovat dlužníky k vyšším výdělkům, ze kterých jim dříve nic nezůstávalo. S důchodem 9 900 Kč se Vás toto navýšení bohužel netýká.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 7500 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR