Insolvence a vyživované děti, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám syna, kterému je 21 let a studuje. Výživné mu chodí na můj účet. Výživné je vymáháno soudní cestou a já jsem u soudu jako zplnomocněná osoba, která za něj vše vyřizuje. Musím toto také doložit k insolvenci? A mám uvést, že to je nevyživované dítě? Děkuji

Dobrý den,

dokud Váš syn neukončí studia, resp. nebude schopen se sám živit, máte vůči němu s otcem vyživovací povinnost (proto na něj otec platí alimenty). Neboť je již plnoletý, doporučuji alimenty nechat zasílat přímo na jeho účet a neuvádět je jako Váš příjem. Do žádosti o insolvenci uveďte 1 vyživovanou osobu.