Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5305, Nezvládl jsem splatit insolvenci

Nezvládl jsem splatit insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, od roku 2015 jsem v insolvenci. Insolvence byla schválena splátkovým kalendářem společně se zpeněžením majetku. Měla jsem RD, na kterém bylo zástavní právo a dům se prodal. Pak jsem až doteď hradila splátkovým kalendářem a byly prováděny srážky ze mzdy. Problém ale byl, že moje srážky nestačily ani na uspokojení 30% nezajištěným věřitelům a tak můj insol. správce požádal soud o zrušení oddlužení a soud to povolil. Splatila jsem 23% dluhu. Můžu požádat ještě znovu o povolení insolvence?Začínají na mě znovu chodit upomínky dluhů, které byly přihlášeny v me insolvenci. Nemam žádný majetek a pracuji na smlouvu. Bohužel jsem měla ve své insolvenci i dva dluhy, které jsem měla společně se svým přítelem a ty se přihlásily jak mně tak v přítelově řízení. Nevím co teď dělat, děkuji za radu.

Dobrý den,

o nový osobní bankrot požádat můžete. Budete ale muset soudu vysvětlit, jak tentokráte chcete splatit oněch min. 30% dluhů, když se Vám to již jednou nepovedlo. Důvodem pro opětovně povolenou insolvenci by byla podstatná změna okolností (např. zvýšení mzdy, ze které dluhy splácíte).