Insolvenční správkyně zadržuje mé výživné a tvrdí, že jde na umoření dluhu v insolvenci. Je to správně?

Dobrý den, můj otec je v insolvenci a já také. Dluží mi výživné cca 30 000 Kč. Jeho insolvenční správce mě kontaktoval s tím, že chtěl údaje a číslo účtu. To jsem mu zaslala. Problém je, že mi peníze ani o půl roce vypláceny nebyly. Kontaktovala jsem svou správkyni a ta mě odbyla tím, že toto výživné ji přišlo, ale padlo na umoření mých dluhu v insolvenci. Je toto možné? Můj otec kontaktoval svého správce a ten mi tvrdil, že má správkyně toto dělá neoprávněně a částku má zaslat mně na účet, že výživné co mi dluží které vzniklo dávno před mou insolvenci, mi nemůže ona zdržovat. Ještě si má správkyně na otce nárokovat nějakých 60 000 Kč náklady, nevím vůbec tedy za co a je mu tím pozastavena insolvence a čeká na soud. Můžete mi prosím poradit kdo má tedy pravdu? Moc děkuji za reakci.

Dobrý den,

doplacené dlužné výživné je mimořádným příjmem, který lze použít na umoření vašich dluhů (z položené dotazu výše plyne, že příjemcem výživného jste Vy a poslal Vám jej Váš otec - pokud by se jednalo o partnera, který výživné poslal pro neplnoleté dítě ve vaší péči, bylo by vše samozřejmě jinak).