Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6893, Zvedne se nám nezabavitelné minimum?

Zvedne se nám nezabavitelné minimum?, Exekuce a insolvence

Mám insolvenci už 1,5 roku. Chci se zeptat, z cca 26 000 Kč čistého mi zůstává 12 857 Kč (manželka cca 16 500 Kč, zůstává 10 654 Kč). Máme jedno dítě. Zvedne se nám výše nezabavitelné částky? Děkuji

Dobrý den,

ano, nezabavitelné minimum se Vám zvýší (manželce bohužel nikoliv z důvodu nižšího výdělku). U Vás dojde k růstu o 2 238 Kč na 15 096 Kč.