Insolvence a nabídka rodičů: Mám celou částku uhradit a zrušit insolvenci nebo počkat?

Dobrý den, mám insolovenci, ale ještě jsem nezačala ani splácet, každým dnem čekám na razítko od soudu, kdy mi budou strhávány splátky ze mzdy. Jsem maminka samoživitelka, dlužím 300 tisíc Kč a mám dobře placenou práci, dluhy jsem si nasekala jak jsem měla nízký příjem. Ale zpět k dotazu. Až nyní jsem se svěřila mým rodičům jaký mám problém a oni chtějí celou částku uhradit a že mám insolvenci zrušit a oni to doplatí. Moje paní správkyně mi říkala, ať mi raději uloží peníze k sobě a dají mi je až po insolovenci, že za 3 roky budu oddlužena a budu mít klid. Teď prý zaplatím celou částku. Jenže já bych ráda vše zaplatila a byla v klidu a čistá. Prosím, k jaké variantě se přikláníte Vy? A jak nyní mám postupovat? Děkuji

Dobrý den,

pokud za 3 roky splatíte min. 60% přihlášených pohledávek, bude Vám oddlužení ukončeno již po 3 letech a zbytek dluhů bude prominut. Musela byste tedy splatit min. 180 000 Kč (a dalších 36 000 Kč byste zaplatila jako odměnu ins. správci). Dohromady tedy min. 216 000 Kč během 3 let nebo 300 000 Kč hned.

Z výchovného hlediska je lepší, když rodiče dluhy za své děti nehradí. Oddlužení je životní lekcí, která je pro dlužníky velmi přínosná (většina dlužníků se poučí a do stejné situace se již znovu nedostane). Naopak v případech kdy rodiče dětem dluhy zaplatí bývá vysoká recidiva (dlužník se časem opět zadluží a dostanete se do stejné bezvýchodné situace).