Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #13532, Insolvence

Insolvence, Exekuce a insolvence

M

Dobrý den, mám insolovenci, ale ještě jsem nezačala ani splácet, každým dnem čekám na razítko od soudu, kdy mi budou strhávány splátky ze mzdy. Jsem maminka samoživitelka, dlužím 300 tisíc Kč a mám dobře placenou práci, dluhy jsem si nasekala jak jsem měla nízký příjem. Ale zpět k dotazu. Až nyní jsem se svěřila mým rodičům jaký mám problém a oni chtějí celou částku uhradit a že mám insolvenci zrušit a oni to doplatí. Moje paní správkyně mi říkala, ať mi raději uloží peníze k sobě a dají mi je až po insolovenci, že za 3 roky budu oddlužena a budu mít klid. Teď prý zaplatím celou částku. Jenže já bych ráda vše zaplatila a byla v klidu a čistá. Prosím, k jaké variantě se přikláníte Vy? A jak nyní mám postupovat? Děkuji

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

pokud za 3 roky splatíte min. 60% přihlášených pohledávek, bude Vám oddlužení ukončeno již po 3 letech a zbytek dluhů bude prominut. Musela byste tedy splatit min. 180 000 Kč (a dalších 36 000 Kč byste zaplatila jako odměnu ins. správci). Dohromady tedy min. 216 000 Kč během 3 let nebo 300 000 Kč hned. 

Z výchovného hlediska je lepší, když rodiče dluhy za své děti nehradí. Oddlužení je životní lekcí, která je pro dlužníky velmi přínosná (většina dlužníků se poučí a do stejné situace se již znovu nedostane). Naopak v případech kdy rodiče dětem dluhy zaplatí bývá vysoká recidiva (dlužník se časem opět zadluží a dostanete se do stejné bezvýchodné situace). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

LH

#15423, Příjem pro hypotéku a nemoc, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, moje mzda obvykle činí obvykle kolem 29 tisíc čistého. V srpnu jsem 14 dní marodil a proto bylo moje výplata pouze 25 tisíc cca. Na pásce byla čistá mzda 16 tisíc plus 9 tisíc náhrada za nemocenskou. Nyní mi jde o obvyklý 12ti měsíční průměr mzdy pro hypotéku. Bude se mi tedy z toho srpna do tohoto průměru započítávat pouze částka 16 tisíc, nebo je nějaká šance,že by se do tohoto průměru započítalo i těch 9k náhrady za nemocenskou? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, do ročního průměru v rámci ověřování příjmu pro získání hypotéky se Vám započte celá čistá mzda ve výši 25 000 Kč (včetně náhrad za neodpracovanou dobu z důvodu nemoci).

JF

#15422, Akcie z kuponové privatizace, Akcie a investice, 24.9.2021

Dobrý den, nechá se dohledat, kam jsem dal body v kuponové privatizaci? Děkuji

Dobrý den, požádejte o výpis z tzv. nezařazené evidence dle RČ (za 500 Kč Vám ho vyhotoví Centrální depozitář cenných papírů). Zde naleznete přehled svých akcií z kuponové privatizace.

JS

#15421, Odpočet úroků z hypotéky a pronájem bytu, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, rád bych se dotázal, jak je to s daňovým přiznáním a uplatněním slevy z úroků hypotéky. Byt jsem zakoupil 4/2021. Od půlky 9/2021 je byt pronajímám. Lze uplatnit úlevu na dani za zaplacené úroky hypotéky pouze za dobu, kdy nemovitost byla využívaná výhradně k mému bydlení? Pochopitelně chápu, že nelze uplatnit v případě pronájmu nemovitosti.

Dobrý den, ano, odpočet úroků z hypotéky můžete uplatnit za období, kdy byt sloužil k řešení vašich bytových potřeb.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR