Jak se vypořádat s vysokou splátkou insolvence a udržet si část odměny?

Dobrý den, když dostanu odměny, půjde vše pryč na insolvenci? Dluh tam byl 300 000 Kč a od ledna mi již strhli za 11 měsíců kolem 80 000 Kč. Proč tedy je splátka tak vysoká? Děkuji

Dobrý den,

COVID odměna se přičte k vašemu běžnému příjmu a z celkové částky se vypočte nezabavitelné minimum (zbytek půjde na insolvenci - přinejlepším Vám z odměny zůstane třetina, dle výše běžného příjmu a počtu vyživovaných osob možná i méně).

Cílem insolvence je splatit co největší část dluhů za co nejkratší období (nikoliv rozložení splácení do 5 let). Zvládnete-li ročně umořit cca 90 000 Kč, bude Vám insolvence ukončena již po 3 letech (splníte podmínku "splatit během 3 let min. 60") a zbytek bude prominut.