Jak se vypočítává insolvence pro manžele a co se stane s hypotékou během insolvence?

Pokračování dotazu č. 9028: Děti nemáme. Zažádali jsme o insolvenci jako manželé. Jde mi o to, zda se k výpočtu sčítají všechny příjmy obou manželů dohromady a pak se provádí výpočet nebo u každého zvlášť. Také máme hypotéku, která asi bude částečně umořena z prodeje jí zastavené nemovitosti během insolvence. Neuhrazený zbytek hypotéky bude zahrnut jako každý jiný dluh v insolvenci? Děkuji

Dobrý den,

sčítají se příjmy na osobu (ne příjmy celkem za oba manžele) a každé osobě se stanovuje nezabavitelné minimum (ne celkové minimum za oba manžele). Banka pravděpodobně přihlásí svou pohledávku (nesplacená hypotéka) do insolvenčního řízení. Výtěžek z prodeje nemovitosti v bankovní zástavě půjde přednostně na úmor dluhu zajištěného věřitele (banky) a zbytek se bude standardně splácet ze srážek ze mzdy.