Jak se vypořádat s dluhy a správně řešit situaci?

Dobrý den, dostala jsem se z ničeho nic do dluhů, jenž mi způsobila třetí osoba. Jelikož se jedná o osobu blízkou, nebudu půjčky, které teď nevím jak splácet, nikde hlásit. Proto jsou to "moje půjčky". 103 000 Kč, 17 000 Kč, 133 000 Kč, 56 000 Kč Moneta a následně 480 000 Kč Air bank. Tu jedinou mam svou na byt. Minulý měsíc jsem se dostala do splátkového prodlení cca o 2 týdny. Včera zaplaceno z peněz od ČSSZ, jelikož jsem v dlouhodobé pracovní neschopnosti, jsem těhotná. Pro tento měsíc opět nemám na splátky a splatím opět až další měsíc, tedy 5. kalendářní den namísto 18. dne. Prosím poraďte mi, zdali mám vyhlásit exekuci, insolvenci nebo jak. Mimo půjčky na byt jsem si v minulosti žádnou zbytečnou půjčku nebrala a své pohledávky měla vždy včas zaplacené, dokud jsem důvěřivě nenaletěla. Poraďte, prosím, co s tím.

Dobrý den,

exekuci na sebe nevyhlašujete Vy (jedná se o způsob, jakým vymáhá po dlužnících peníze věřitel). Můžete požádat o insolvenci (osobní bankrot), ale v rámci oddlužení by Vám mohl být zpeněžen byt. Nebudete-li včas splácet, půjčky by mohly být zesplatněny a vymáhány exekučně (opět riziko ztráty bytu). Je určitě hezké, že se chcete obětovat pro osobu blízkou. Zvažte ale, jestli chcete kvůli této osobě blízké skončit coby těhotná na ulici bez střechy nad hlavou.