Hranice pro zabavení majetku a jak se chránit před zabavením auta a vybavení domácnosti

Pokračování dotazu č. 15323: Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď. Píšete, že pračku mi vzít nemohou, hodnotnější majetek ano - je nějaká peněžní hranice? Zda nemohou vzít např. kolo, jak je to s televizí, takové to základní vybavení domácnosti. Manžel vlastní motorku, ale to by se jej týkat nemělo. Na co bych si měla dát pozor? Ještě prosím info k automobilu, starší auto, že nezabaví, ale hodnotnější že ano, lze nějak ošetřit, aby nebylo zabaveno? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

žádná pevně daná hranice neexistuje, vše je na zvážení okolností a posouzení ins. správcem. Jen si dovolím ještě upozornit, že v manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně. Proto by manželé měli žádat o oddlužení společně. Pokud byste do insolvence vstoupila pouze Vy, exekutoři by obratem vaše dluhy začali vymáhat po manželovi.