Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6170, Invalidní důchodce a novela insolvenčního zákona

Invalidní důchodce a novela insolvenčního zákona, Exekuce a insolvence

Invalida 2. stupně nastoupí insolvenci v červenci 2019 podle nového zákona a bude mu umožněno splácet 30% dluhu po dobu tří let. Během této doby zdědí nějaký majetek. Bude dědictví použito k umoření celého dluhu nebo jen do stanovené výše 30%? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v rámci insolvence se snažíte splatit 100% svých dluhů. Pokud se Vám nepodaří splatit 100% ale zároveň "dostatečně projevíte snahu" (např. tím, že splatíte aspoň 30% dluhů), zbytek Vám bude po ukončení insolvence prominut. Mimořádný příjem z dědictví tak bude použit na umoření dluhů až do výše 100%. Splacením 30% dluhů insolvence nekončí.