Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14534, Musím platit v insolvenci za svoz odpadu?

Musím platit v insolvenci za svoz odpadu?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsme s manželkou necelý rok v insolvenci. Prosím, jak je to s povinnými platbami za svoz odpadu? Ta naše finanční situace je tak mizerná, že na takové mimořádné výdaje prostě nemáme. Děkuji

Dobrý den,

za svoz odpadu musí platit i dlužníci v insolvenci, není pro ně žádná úleva. Pokud byste tento poplatek neuhradil, vznikl by Vám závazek po splatnosti, čímž byste porušil podmínky insolvence, která by Vám mohla být zrušena. Osobní bankrot je šance na nový začátek. Minimálně po dobu insolvence (3-5 let) musíte sekat latinu. O neplacení těchto či jiných poplatků tak doporučuji vůbec neuvažovat.