Založení živnostenského listu v rámci oddlužení: Co musíte vědět a jak na to?

Dobrý den, zajímá mě následující. Aktuálně mám schválené oddlužení, přihlášky mají být do začátku ledna. Jelikož se peníze zatím nestrhávají, nějaké mám. Přihlášky se stály přidávají, předpokládám, že celková výše bude cca 800 tisíc, možná o něco více. Výplatu mám zhruba 35 tisíc čistého a rád bych měl dluh splacený co nejdříve. Chtěl bych zkusit se známým podnikání, konkrétně eshop. Jednalo by se o tzv. dropshipping, kdy zboží nemám fyzicky skladem a ani neplatím nic předem, ale je třeba k tomu živnostenský list. Myslíte, že v rámci oddlužení si jej mohu založit? A je třeba o tom informovat správce? Může mi toto zamítnout? Nerad bych, aby insolvenci viděl jako nepoctivý záměr z důvodu zřízení živnostenského listu. S insolvenčním správcem jsem zatím v kontaktu jen přes email.

Dobrý den,

živnost si v insolvenci zřídit můžete, určitě to není bráno jako nepoctivý záměr nebo něco špatného. Zatímco u příjmu ze zaměstnání Vám srážky ze mzdy provádí mzdová účtárna (dle výše příjmu a počtu vyživovaných osob), u OSVČ se stanovují splátky fixně dle očekávaných obratů (dle dohody s ins. správcem).