Vyhlášení konkursu na zaměstnavatele po ukončení insolvence - Mám povinnost uhradit škodu ve výši 250.000 Kč?

Dobrý den, měl bych dotaz týkající se ins. řízení. Je to 3 léta, co mi byla ukončena insolvence (dále jen "ins"). Ins. probíhala v období 2015 až 2017, kdy bylo uspokojeno 100% pohledávek přihlášených věřitelů. V letech 2012 a 2013 jsem způsobil škodu dopravní nehodou svému tehdejšímu zaměstnavateli, na kterého je v současnosti vyhlášen konkurs, podotýkám že vzniklá škoda byla částečně uhrazena z pojistné smlouvy o Odpovědnosti zaměstnance za škodu, dále mi byli tehdy prováděny srážky ze mzdy. Dnes 17.9 jsem obdržel dopis dopis od Ins. správce "Lechkovský & Backa" ve kterém mě informují o vyhlášení konkursu na tehdejšího zaměstnavatele, dále mně informují o tom že spravují pohledávky tehdejšího zaměstnavatele a že objevili, že tehdejší zaměstnavatel eviduje škodní událost ve výši 250.000 Kč, kterou po mně chtějí neprodlené uhradit a to do 5ti pracovních dnů. Maji právo se takto domáhat této pohledávky, která vznikla v období před zahájením ins řízení? Tehdejší zaměstnavatel měl prostor, kdy se mohl o pohledávku přihlásit ale neučinil tak. Mohu očekávat nějaké komplikace? Představa, že bych měl platit 250.000 Kč mně v celku děsí. Děkuji.

Dobrý den,

neboť ke vzniku této pohledávky došlo 2-3 roky před vaším osobním bankrotem, měl ji zaměstnavatel řádně přihlásit do insolvence. Doporučuji informovat ins. správce o této skutečnosti. I bez insolvence by byl tento dluh v roce 2020 pravděpodobně promlčen (pakliže jste nepodepsal uznání dluhu či pohledávka nebyla zaměstnavatelem vymáhána).