Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #7528, Jsem nemajetný, mám šanci na oddlužení?

Jsem nemajetný, mám šanci na oddlužení?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, druhým rokem mám exekuci na plat. Mám trvalý pobyt na městkem úřadě a přechodný každou chvíli jiná ubytovna. Mám možnost jít do insolvence, když nemám žádný majetek? Můj příjem je cca 24 000 Kč a potřeboval bych, aby mi zůstávalo min 13 000 Kč měsíčně. Jde požádat, aby mi zůstávalo víc než minimum? Celkový dluh cca 700 000 Kč

Dobrý den,

nemajetnost vstupu do insolvence nebrání, stačí být schopen měsíčně splácet min. 2 000 Kč a projevit snahu uhradit co nejvíce dluhů během 5 let. Nezabavitelné minimum závisí na výši příjmu a počtu vyživovaných osob. S příjmem 24 000 Kč a bez dětí Vám bude měsíčně zůstávat 12 288 Kč. Nemůže Vám zůstávat více než nezabavitelné minimum, ani kdybyste plánoval splatit 100% dluhů (cílem je splatit dluhy co nejdříve - proto pouze nezabavitelné minimum).