Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9601, Insolvence a zvýšení nezabavitelného minima

Insolvence a zvýšení nezabavitelného minima, Exekuce a insolvence

Dobrý den, od července se má dle nařízení vlády 62/2020 Sb měnit konstrukce nezabavitelných castek. Na osobu 7 771 Kč a 2 590 Kč na vyzivovanou osobu. Rozdíl je velmi znatelný, zbyde mi o cca 1 500 Kč více. Ale splátka právě o těch 1500 Kč klesne, u mě z 8 000 Kč na 6 500 Kč. Vzhledem k tomuto splatim cca 28% místo minimálních 30%. Jedu podle starých pravidel insolvence. Budu muset do 30 % procent částku doplatit, abych prošla oddlužením nebo se bude brát ohled na změnu výpočtu? Děkuji

Dobrý den,

i přes změnu výpočtu bude třeba dostát svému závazku a splatit během 5 let min. 30% dluhů. Doporučuji tak rozdíl dobrovolně doplácet.