Slíbila jsem dar na insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobry den, platim dar pro pritelovu insolvenci. V darovaci smlouve je uvedena castka 10 000 Kc, ja vsak posilam vzdy kolik mam k dispozici (jsem na rodicovske dovolene), ale tak aby castka neklesla pod 30%. Nyni mi insolvencni spravkyne sdelila ,ze jsem povinna posilat onech 10 000 Kc a pokud na to nemam, mam sdelit soudu, ze dar snizuji ci rusim. Pripadne ze musim doplatit rozdily, ktere jsem neposlala a muze byt na konci oddluzeni neudeleno, kdyz nebyl dodrzen dar (prestoze bude min. 30% splaceno). Prosim o Vas nazor. Dekuji

Dobrý den,

je to přesně tak, jak Vám sdělila ins. správkyně. Když něco písemně slíbíte (dar 10 000 Kč/měsíc), tak se s tím počítá. Pokud jste nastoupila na rodičovskou a již tolik platit nezvládáte, oznamte soudu snížení daru (jinak by skutečně mohly být požadovány nedoplatky a insolvence by nemusela skončit prominutím dluhů).