Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #7032, Kolik mi bude zůstávat navíc od června 2019?

Insolvence: Jaká částka nám zůstane od 1.6.2019?

Dobrý den, jsme z manželkou v insolvenci, žijeme ve společné domácnosti, máme dvě děti (13 a 19 let), student vysoké školy, manželka má mzdu 38 000 Kč čistého, já důchod 15 800 Kč. Máme pohledávky pouze u bank a nebankovních institucí, žádné jiné pohledávky nemáme. Je insolvence přednostní nebo nepřednostní pohledávka? Jaká částka nám bude od 1.6 2019 zůstávat? Děkuji

Dobrý den,

Vaše manželka si od červnové výplaty vyplácené v červenci polepší o 3 214 Kč, Vám bude nadále zůstávat stejná částka jako doposud. Vliv přednostních a nepřednostních pohledávek na nezabavitelné minimum je pouze v exekuci (v insolvenci dostáváte automaticky "nižší nezabavitelnou částku").