Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #15436, Mohu darovat otci auto před vstupem do insolvence?

Mohu darovat otci auto před vstupem do insolvence?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, když dlužím otci 100 000 Kč a místo peněz před insolvencí mu daruji auto, bude to nějaký problém? Když chci následující měsíc žádat o insolvenci?

Dobrý den,

nemůžete před vstupem do osobního bankrotu přepsat majetek na kamarády či rodinné příslušníky (ani jej prodat). Takové jednání by soud vyhodnotil jako nepoctivý záměr a převod majetku by buď stornoval (lze až 3 roky zpětně) nebo Vám insolvenci nepovolil.