Insolvence a příjmy: Kolik nám zůstane a proč nebude chodit důchod?

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, máme s manželem schválenou insolvenci, manžel má plat 19 500 Kč, já mám mzdu 7 200 Kč a invalidní důchod 9 218 Kč a darovací smlouvu na 3 600 Kč, tři děti. Kolik nám prosím zůstane a proč mi nebude chodit důchod ale správkyní? Výplatu má manžel někdy 20, někdy 21 a mně prý budou posílat zbytek důchodu až po vypočtení splátek po 25. Jak máme zaplatit nájem k 15. v měsíci? Děkuji za odpověď přeji pěkný den.

Dobrý den,

manželovi z příjmu 19 500 Kč bude zůstávat 18 748 Kč, Vám z důchodu, výplaty a daru (20 018 Kč) pak 18 920 Kč. S takto nízkými srážkami nesplníte podmínku splácet v insolvenci min. 3 300 Kč měsíčně. Doporučuji vše konzultovat s vaším ins. správcem, aby Vám nebyla insolvence ukončena pro neplnění podmínek. S celkovým nezabavitelným minimem 37 668 Kč byste měli být schopni vyžít velmi pohodlně. Mnoho rodin se 3 dětmi tolik peněz měsíčně zdaleka neutratí.