Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #17971, Odměna insolvenčního správce

Jak ovlivní předčasné zaplacení insolvence výši dluhu vůči věřitelům?

Dobrý den, od června 2019 mám insolvenci. Splátka 2 600 Kč. Je možné, že ins. správci jsem zaplatila již před 50 tis., ale věřitelům pouhých něco málo přes 30? Má pak insolvence cenu? Nedá se to řešit jiným způsobem? Děkuji, krásný den.

Dobrý den,

toto je velmi pravděpodobné. Z každé splátky jde na odměnu ins. správce cca 1 100 Kč, tedy celková odměna ins. správce za Vámi zmíněné období mohla být kolem 20 000 Kč. Má insolvence smysl? Určitě ano. Je to poslední šance pro dlužníky, kteří nestíhají splácet své závazky a bez insolvence by se z dluhů nedostali. Samozřejmě to není procházka růžovým sadem - je to tvrdých 5 let o chlebu a vodě, platíte náklady řízení (odměna správce, poplatek za sepsání žádosti, přezkum pohledávek, atd.). Ale nejpozději po 5 letech je Vám zbytek dluhů prominut a dostáváte šanci na nový začátek. Je to něco za něco.