Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #9357, Půjčili mi bez prověření bonity

Půjčili mi bez prověření bonity, Půjčka

A

Dobry den, mam insolvenci a prihlasilo se mi treba Zaplo, kde mam uhrazeno 70 000 Kc, doklady mam. Mam plat 13 000 Kc + 2 000 Kc alimenty a presto mi pujcili 25 000 Kc na 30 dni, kde jsem mela vratit za 30 dni 30 750 Kc. Nekontrolovali bonitu a stacila jen obcanka. A chci se tedy zeptat, kdyz tuhle pohledavku popru s tim, ze s ni nesouhlasim, jsou tam velke preplatky a nebyla radne posouzena dle zakona ma uveroschopnoust. V pripade kdyz na mne podaji zalobu a ja treba prohraji, bude mi zrusena insolvence? Dnes byl u mne doma spravce a prezkum mam zacatek dubna, vypracovala jsem veskere podklady a doklady o platbach s tim, ze prvne rikal, ze si to veme a projde a dnes mi rekl, ze se tim hrabat nebude a ze se mam rozhodnout, ze v pripade ze daji zalobu, vse platim (pravni zastoupeni, soudy atd.). Tak mam obavy. Dekuji za odpoved

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

pokud se nebankovní poskytovatel úvěru před poskytnutím půjčky nepřesvědčil o vaší bonitě, porušil tím zákon o spotřebitelském úvěru a je možné se domáhat zrušení úvěrové smlouvy soudní cestou. Nicméně tato žaloba by byla zcela nezávislá na insolvenčním řízení, ve kterém se pouze zkoumá oprávněnost pohledávky (zda dluh vznikl či nikoliv) - v insolvenci se nezkoumá, zda při poskytnutí úvěru byl nebo nebyl porušen zákon o spotřebitelském úvěru. Zaplo vás žalovat nebude, je to přesně naopak - pokud byste chtěla úvěrovou smlouvu zneplatnit, musela byste Vy žalovat Zaplo. 

Půjčit si 25 000 Kč a za měsíc vrátit 30 750 Kč. To je úrok 276%! Nepřijde Vám poněkud nerozumné si půjčovat za takto extrémně vysoký úrok, když banky nabízejí půjčky s úrokem 4-7%? To je jako dožadovat se u dealera drogy a následně ho žalovat, že Vám ji neodepřel. Ano, drogy jsou nelegální stejně jako poskytnutí půjčky bez prověření bonity dlužníka, nicméně v obou případech je primární chyba na straně dlužníka/zájemce o drogu, který nelegální řešení aktivně poptává. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

8.4.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Víc než 45 miliard korun. Tolik peněz loni lidé v České republice zaplatili za životní pojištění. Oproti roku 2018 je to nárůst o 2,6%. Způsobilo ho zejména jednorázové životní pojištění, jehož objem se loni zvedl o víc než 25% v porovnání s předchozím rokem.

Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

7.4.2020, Banka, Autor: Jan Budín

Přijít do některé pobočky Monety Money Bank a zřídit si v ní stavební spoření? Proč ne! Tuto možnost máte už od 1. dubna, kdy Moneta Money Bank dokončila převzetí Wüstenrot – stavební spořitelny a Wüstenrot hypoteční banky. Obě společnosti koupila za téměř 4,5 miliardy korun.

Pokles cen nemovitostí? Raději na něj nespoléhejte

Pokles cen nemovitostí? Raději na něj nespoléhejte

6.4.2020, Reality, Autor: Marek Hadač

Raketové zdražování bytů a domů, které Česko zažívá už několik let, je u konce. Místo toho přijde propad. Tvrdí to někteří odborníci a novináři. Podle většiny analytiků ale situace zdaleka tak jednoduchá není. Očekávají maximálně krátkodobé ochlazení, po kterém ceny zase stoupnou.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

S

#9628, Koronavirus a 25 000 Kč pro OSVČ, Osobní a rodinné finance, 7.4.2020

Na dnešní schůzi PS se nemluvilo o tom, jestli živnostník (dostane-li bonus 25 000 Kč) musí nebo nemusí tento příjem obratem předat insolvenčnímu správci jako mimořádný příjem (pokud je ovšem v insolvenci). Pokud ano, proč by o něj žádal, že. Je pravdou, že tento bonus živnostník nedostane, pokud pobírá zároveň i příspěvek na bydlení?

Dobrý den, kolem příspěvku 25 000 Kč pro OSVČ postižené koronavirem stále není jasno, neboť avizované podmínky se mění každý den. Doporučuji vyčkat na finální verzi zákona, který bude schválen Poslaneckou sněmovnou i Senátem a podepsán prezidentem republiky. 

M

#9627, Insolvence a podmínka za podvod, Exekuce a insolvence, 7.4.2020

Dobrý den, byl jsem v listopadu odsouzen za podvod podmínkou a zaplacení určité částky, mám podanou žádost o oddlužení. Můj advokát mi sdělil, že za jeho praxe se ještě nestalo, že by soud oddlužení zamítl, ačkoliv nemám čistý trestní rejstřík. Moje otázka zní, zda může soud zamítnout návrh. Děkuji

Dobrý den, soud insolvenci nepovolí pouze ve 2 případech: 1) nejste schopen splácet měsíčně min. 2 200 Kč 2) sledujete oddlužením nepoctivý záměr Pokud jste se např. dopustil úvěrového podvodu a nyní se chcete zbavit dluhů osobním bankrotem, pak soud vaše jednání pravděpodobně vyhodnotí jako nepoctivý záměr a insolvenci zamítne.  V rámci insolvence nelze prominout dluhy na peněžitém trestu, který byl uložen soudem za úmyslný trestný čin. Pokud jste k podmínce za podvod dostal i pokutu či jinou majetkovou sankci, pak je třeba tento dluh uhradit (nelze ho prominout ani po úspěšně ukončené insolvenci).

J

#9626, Jde zneužít rodné číslo?, Podvod, 7.4.2020

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné zneužít rodné číslo v kombinaci s adresou bydliště, číslem účtu a znalostí napodobení podpisu.

Dobrý den, u všech právních aktů je třeba předložit platný OP nebo ověřený podpis. Samotná znalost RČ, adresy, čísla účtu a napodobenina podpisu zneužít nelze.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9600 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR