Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #9357, Půjčili mi bez prověření bonity

Půjčili mi bez prověření bonity, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
23.3.2020 Půjčka

Dobry den, mam insolvenci a prihlasilo se mi treba Zaplo, kde mam uhrazeno 70 000 Kc, doklady mam. Mam plat 13 000 Kc + 2 000 Kc alimenty a presto mi pujcili 25 000 Kc na 30 dni, kde jsem mela vratit za 30 dni 30 750 Kc. Nekontrolovali bonitu a stacila jen obcanka. A chci se tedy zeptat, kdyz tuhle pohledavku popru s tim, ze s ni nesouhlasim, jsou tam velke preplatky a nebyla radne posouzena dle zakona ma uveroschopnoust. V pripade kdyz na mne podaji zalobu a ja treba prohraji, bude mi zrusena insolvence? Dnes byl u mne doma spravce a prezkum mam zacatek dubna, vypracovala jsem veskere podklady a doklady o platbach s tim, ze prvne rikal, ze si to veme a projde a dnes mi rekl, ze se tim hrabat nebude a ze se mam rozhodnout, ze v pripade ze daji zalobu, vse platim (pravni zastoupeni, soudy atd.). Tak mam obavy. Dekuji za odpoved

Dobrý den,

pokud se nebankovní poskytovatel úvěru před poskytnutím půjčky nepřesvědčil o vaší bonitě, porušil tím zákon o spotřebitelském úvěru a je možné se domáhat zrušení úvěrové smlouvy soudní cestou. Nicméně tato žaloba by byla zcela nezávislá na insolvenčním řízení, ve kterém se pouze zkoumá oprávněnost pohledávky (zda dluh vznikl či nikoliv) - v insolvenci se nezkoumá, zda při poskytnutí úvěru byl nebo nebyl porušen zákon o spotřebitelském úvěru. Zaplo vás žalovat nebude, je to přesně naopak - pokud byste chtěla úvěrovou smlouvu zneplatnit, musela byste Vy žalovat Zaplo.

Půjčit si 25 000 Kč a za měsíc vrátit 30 750 Kč. To je úrok 276%! Nepřijde Vám poněkud nerozumné si půjčovat za takto extrémně vysoký úrok, když banky nabízejí půjčky s úrokem 4-7%? To je jako dožadovat se u dealera drogy a následně ho žalovat, že Vám ji neodepřel. Ano, drogy jsou nelegální stejně jako poskytnutí půjčky bez prověření bonity dlužníka, nicméně v obou případech je primární chyba na straně dlužníka/zájemce o drogu, který nelegální řešení aktivně poptává.