Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #7638, Kolik mi má zůstat v insolvenci?

Jak postupovat po schválení insolvence a omezení na životní minimum?

Dobry den, mam 300 000 Kc dluh, zadost o insolvenci soud schvalil, z 20 000 Kc mi nechaji pouze 9 000 Kc zivotni minimum. Mohu si vzit pravnika a jit k soudu znovu a zadat o splatkovy kalendar?

Dobrý den,

s čistým platem 20 000 Kč a bez vyživovaných osob by Vám mělo měsíčně zbývat 10 954 Kč. Brát si právníka a žádat o jiný splátkový kalendář je zbytečné. V insolvenci Vám vždy zůstává pouze nezabavitelné minimum, které se počítá jasně daným vzorcem a závisí na výši čisté mzdy a počtu vyživovaných osob. Právník Vám lepší podmínky vyjednat nemůže.