Je možné, že věřitel vystaví novou exekuci po ukončení insolvence?

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda-li po ukončení insolvence (na IČ) je možné, aby jeden z věřitelů (v mém případě O2) vystavil prostřednictvím exekutora novou exekuci za dluh z roku 2014. Oznámení o zahájení exekuce jsem obdržel na přelomu roku 2019/2020. Tento dluh vznikl na IČ, které bylo předmětem insolenčního řízení a bylo ukončeno v říjnu 2019. Nikoliv oddlužení. Nyní již není zapsáno v obchodním rejstříku. Pohledávka byla součástí mého oznámení pro insolvenční soud - seznam pohledávek. O2 však tuto pohledávku nepřihlásilo do insolvenčního řízení, čili ani nebyla tato pohledávka uspokojena. Rád bych se zeptal, zda-li může tedy věřitel prostřednictvím exekutora nařídit exekuci na fyzickou osobu nikoliv za pohledávkou na IČ a zda-li vůbec může nařídit exekutor novou exekuci po skončení insolvenčního řízení. Děkuji

Dobrý den,

nepřihlášené pohledávky po úspěšně ukončené insolvenci dále vymáhat nelze, neboť dluhy jsou se zdárným ukončením insolvence prominuty. Nevím, co přesně myslíte IČem (firmu, OSVČ), ale obecně u některých typů firem (např. komanditní společnost) společníci za firmu ručí i svým majetkem.