Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #12691, V insolvenci jsem neplatil televizní poplatky

V insolvenci jsem neplatil televizní poplatky, Exekuce a insolvence

Dobrý den, známý je v insolvenci od roku 2015 a v období od 2017 do 2020 neplatil televizní poplatky. Může je po něm Česká televize vymáhat soudně podanou žalobou? I když je pořád v insolvenci, kterou řádně splácí?

Dobrý den,

insolvence řeší pouze dluhy vzniklé před vstupem do insolvence. Pokud si dlužník nadělá další dluhy během insolvence (např. neplacením televizních poplatků), mohou být po něm tyto dluhy vymáhány nehledě na probíhající insolvenci. Taktéž by se mohlo jednat o porušení podmínek insolvence a osobní bankrot by mohl být dlužníkovi ukončen.