Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #13047, Splácím omylem půjčku v insolvenci

Splácím omylem půjčku v insolvenci, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
18.2.2021 Půjčka

Dobrý den, sestra je již 3 měsíce v insolvenci a nedala mi to vědět. Z mého účtu odešly 3 měsíční splátky na úhradu jejího dluhu u banky. Zašle banka automaticky peníze zpět na účet, ze kterého byly platby odeslané, nebo musí sestra o navrácení plateb, které byly uhrazeny v době schváleného oddlužení zažádat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vstupem do insolvence by měl dlužník přestat splácet své závazky, neboť by tím zvýhodňoval vybraného věřitele. Pokud dlužník (nebo třetí osoba) přesto ve splácení půjček pokračuje, je z pohledu banky vše v pořádku a banka tyto splátky vracet nemusí (banka nemá zakázáno přijímat splátky závazků od dlužníka).