Můžeme žádat o hypotéku po insolvenci a s různými příjmy?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mam na vás dotaz ohledně hypotéky. S manželem chceme žádat o hypotéku, ale já mám po skončené insolvence, která byla během 3 let splacena ve 100%. Po skončení insolvence mám příjem v zaměstnání 17 000 Kč a na vedlejší živnost každý měsíc cca 30 000 Kč. Manželův příjem je taktéž 17 000 Kč, oba máme zaměstnání na dobu neurčitou. Naspořeno máme 150 000 Kč a manželovo stavební spoření ve výši 100 000 Kč. Je možné v tuto chvíli žádat o hypotéku? Oba dva nebo jako jiné řešení sepsat manželskou smlouvu, aby manžel mohl zažádat o hypotéku sám? Jednalo by se o hypotéku ve výši 1,5 mil. Kč. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

hypotéka ve výši 1,5 mil. Kč s úrokem 2,79% vychází při splatnosti 30 let na měsíční splátku 6 200 Kč.Z platu 17 000 Kč můžete splácet max. 45% (7 650 Kč). Je to na hraně, Váš manžel nemusí bez Vás (pouze s jedním příjmem) na tento úvěr dosáhnout. U Vás je problémem insolvence, kdy banky obvykle nepůjčují dalších 4-5 let od momentu ukončení osobního bankrotu. Vyplňte prosím hypotéční kalkulačku, naši hypotéční poradci se pro Vás pokusí najít vhodné řešení.