Insolvence pro invalidy, Exekuce a insolvence

Dobrý den, snažím se pomoci kolegovi s problémy a s exekucemi (neschopnost splatit ani 30%) a s přiznáním invalidního důchodu 2. stupně (při potřebných neodpracovaných letech za 20 ani 10 let zpět). Je to skutečný oříšek. Pokud se nám podaří doplatit dluh na sociálním pro splnění podmínek pro přiznání invalidního důchodu, existuje možnost oddlužení, když nebude schopen do pěti let splatit 30 procent dluhu? Jaké má možnosti? Předpokládám, že by musel do insolvence a důchod by byl využit pro splátkový kalendář stejně jako nyní část platu pro exekutora. Kolega i přes amputovanou nohu stále pracuje a má snahu situaci řešit. Děkuji

Dobrý den,

podmínka splatit v rámci insolvence min. 30% dluhů již rok neplatí. Pro nově zahájená řízení po 6/2019 stačí být schopen měsíčně splácet jen 2 200 Kč. Navíc invalidé ve druhém a třetím stupni mohou jednou za život požádat o kratší oddlužení na 3 roky.