Jak se bude oddlužení projevovat na budoucí hypotéce a dědictví pro mé vyživované děti?

Sjednejte si hypotéku online
28.10.2019 Hypoteční poradna

Dobrý den, mam dvě vyživované děti (12 a 14 let) a je mi schváleno oddlužení. Bude to mít pro ně nějaký vliv do budoucna, když si budou chtít vzít třeba hypotéku? A kdyby jeden z nich něco zdědil po dobu mé insolvence, mužou mu to zabavit? Děkuji

Dobrý den,

po dobu probíhající insolvence a 4-5 let od momentu úspěšného ukončení insolvence Vám nikdo peníze nepůjčí. Na hypotéku ani půjčku tak nedosáhnete dalších až 10 let. Na děti vaše insolvence vliv mít nebude - mohou si o úvěr po dosažení plnoletosti požádat. Majetek v rámci dědictví odkázaný Vám by byl mimořádným příjmem, který by bylo třeba odevzdat insolvenčnímu správci. Majetek odkázaný Vašim dětem by do insolvence zahrnut být neměl (pakliže by soud dědictví nevyhodnotil jako pokus o obcházení věřitelů).