Jak požádat o předčasné ukončení insolvence a snížení srážky z platu?

Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit jeden dotaz ohledně insolvence? Nevím jestli jsem ho úplně správně pochopil. Zde je dotaz: Předčasné ukončení insolvence xxxxxx se zeptal(a) před 4 měsíci Dobrý den. Do konce insolvence která běží od r.2016 mi zbývá 9 měsíců, mám splaceno 63% závazků. Je možné požádat soud o předčasné ukončení, či stanovení nižší pevné srážky z platu? Děkuji za odpověď. JUDr. xxxx. xxxxx odpověděl před 4 měsíci Dobrý den, dle ust. § 412a odst. 1 IZ platí, že oddlužení plněním splátkového kalendáře se zpeněžením majetkové podstaty je splněno, jestliže a) dlužník splatil nezajištěným věřitelům jejich pohledávky v plné výši, b) dlužník v době 3 let od schválení oddlužení splatil nezajištěným věřitelům alespoň 60 % jejich pohledávek, c) po dobu 5 let od schválení oddlužení nebylo dlužníku oddlužení zrušeno a dlužník neporušil svou povinnost vynaložit veškeré úsilí, které po něm bylo možno spravedlivě požadovat, k plnému uspokojení pohledávek svých věřitelů; má se za to, že tuto povinnost neporušil, jestliže v této době splatil nezajištěným věřitelům alespoň 30 % jejich pohledávek. Pokud jste tedy nezajištěným věřitelům splatila alespoň 60% jejich pohledávek, tak splňujete podmínky dle shora uvedeného zák. ustanovení. S pozdravem,advokát, insolvenční správce.

Dobrý den,

pro ins. řízení zahájené před 6/2019 neplatí vámi uváděná možnost "b)" (ukončení insolvence po 3 letech při splacení 60%). Insolvence pro Vás končí uplynutím lhůty 5 let nebo splacením 100% přihlášených pohledávek.