Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11910, Insolvence, úřad práce a výpověď

Insolvence, úřad práce a výpověď, Exekuce a insolvence

Dobrý den, 9.11. mi byl ukončen PP u mého bývalého zaměstnavatele, druhý den jsem se byl zaregistrovat na ÚP, kde mi bylo vydáno potvrzení o zaregistrování na UP a také jsem tam předal papír "na podporu", který se vypočítává z průměrné mzdy. Na tom papíru od zaměstnavatele bylo napsáno 19 717 Kč. Páni z ÚP mi řekla, že podpora bude 45% z průměrného výdělku. Poté jsem měl u zaměstnavatele nevybranou dovolenou celkem 13 dnů. Ptal jsem se mzdové účetní a prý mi bude vyplacena v prosinci. Budou z té částky odeslány srážky IS? Ještě bych měl jednu otázku, nechci přijít o insolvenci, tak se chci zeptat, kolik měsíčně musím platit aby se insolvence nezrušila. Děkuji

Dobrý den,

nevyčerpaná dovolená se proplácí s poslední výplatou. Pokud byl pracovní poměr ukončen v listopadu, bude Vám dovolená proplacena spolu s listopadovou mzdou v prosinci. Z tohoto příjmu bude sražena část na insolvenci.

Byla-li Vaše insolvence zahájena po 6/2019, je třeba pro řádné ukončení insolvence splácet měsíčně min. 2 200 Kč. U dřívějších řízení je třeba během 5 let splatit min. 30% přihlášených pohledávek.